OneDrive İçin Fotoğraf Düzenleme Aracı Geliyor

Microsoft tarafından geliştirilen bulut depolama alanı OneDrive, fotoğraflar için yenileniyor. Kullanıcılar yeni araçlarla fotoğrafları düzenleyebilecek. 

Dünya genelinde en çok tercih edilen bulut depolama sistemlerinden birisi olan OneDrive, Microsoft tarafından yeni bir özellik ile desteklenecek. Yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar masaüstünde ya da mobil sürümlerde yükleyecekleri ya da mevcut fotoğraflar için temel özelliklerle de olsa düzenleme yapabilecek.

OneDrive fotoğraf düzenleme aracı neler sunuyor?

Yapılan resmi açıklamaya göre yeni düzenleme araçları üç bölümden oluşuyor. Fotoğraflarda kırpma, döndürme, ışık ve renk ayarlamaları gibi temel düzenlemeler kolay bir şekilde yapılabilecek. Özellikle mobil kullanım için özel bir şekilde optimize edilen mevcut yeni araçlar, basit dokunuşlar ile istenen sonuçların alınmasını kolaylaştıracak. Özellikle ışık ve renk ayarları konusunda daha başarılı sonuçların alınabilmesi için; parlaklık, pozlama, kontrast, vurgu, gölge, doygunluk ve sıcaklık gibi pek çok farklı seçeneği bir arada sunan Microsoft, böylece fotoğraflardaki kusurların daha kolay bir şekilde giderilmesine imkan tanıyacak.

OneDrive fotoğraf düzenleme aracını kullanmak isteyen kullanıcıların Android 6 ve daha üstü bir işletim sistemini kullanması yeterli. Şu anda iOS desteği bulunmayan mevcut özellik, web sürümünde de kullanılabilir durumda. Resmi açıklamaya göre düzenlenmek istenen fotoğraflarda format kısıtlaması bulunuyor. JPEG ve PNG dışındaki görseller için henüz fotoğraf düzenleme desteği bulunmuyor. 

Chromecast desteği de geldi!

Uygulama için yapılan bir diğer yenilik ise chromecast desteğinin sunulması. Fotoğraf ve videoları telefondan chromecaste aktarmak isteyen kullanıcılar, uygulamada yer alan yansıtma ikonu sayesinde kolay bir şekilde aktarım yapabilecek. Bu sayede OneDrive’da bulunan video ve fotoğraflar, daha büyük ekranda net olarak izlenebilecek. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap