One Plus, Tablet Pazarına Giriyor

Akıllı telefon üreticisi One Plus, tablet pazarına giriş yapıyor. Çin merkezi akıllı telefon üreticisinin piyasaya süreceği ilk tablet modeli One Plus Pad olacak.

Hayatımızın bir parçası haline gelen ve sürekli olarak gelişen akıllı telefonlar, tablet piyasasına olan ilginin azalmasına sebep olmuştu. Fakat dünyayı etkisi altına alan pandemi, bu gidişatı 2020 yılında tersine çevirdi. Pandemi'nin getirdiği kısıtlamalar, uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma tablet ihtiyacını doğurdu ve tablet pazarı hareketlendi.

Akıllı telefon üreticisi One Plus, artan talebi değerlendirmek için tablet pazarına girmeye karar verdi. Çin merkezli telefon üreticisi One Plus, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi'ne (EUIPO) ticari marka başvurusu yaptığı belirtildi. Yapılan başvuru ile piyasaya çıkarılacak tabletin "One Plus Pad" ismi ile pazara geleceğini gösteriyor.

Çin'den Tablet Atağı

Tablet pazarına giriş kararı alan ve gerekli başvuruları yapan One Plus, bu pazara giren ilk Çinli şirket değil. Geçtiğimiz günlerde de bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo da tablet pazarına gireceğini açıklamıştı. Yükselen tablet satışları, ilerleyen dönemlerde daha fazla Çinli üreticiyi tablet pazarına yönlendirebilir. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap