Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Old School RuneScape, 24 Şubat'ta Steam’de

İlk olarak 2001 yılında piyasaya sürülen ve popülerlik kazanan MMORPG, Old School RuneScape için Steam’de geri sayıma geçti. Açıklamalara göre 24 Şubat tarihi itibariyle Old School RuneScape, online olarak indirilerek oynanabilir hale gelecek.

2001 yılında RuneScape adı ile piyasaya sunulan oyun, yakaladığı popülerlik sonunda 2 farklı versiyon ile yoluna devam etti. Daha modern versiyon RuneScape 3 gibi serilerle geliştirilirken, grafik açısından daha farklı fantezi versiyonu Old School RuneScape olarak piyasaya sunuldu. 

Old School RuneScape Steam’e geliyor!

Şimdi ise oyunun daha geniş kitlelere ulaşması adına yapılan çalışmalar kapsamında Steam’de de oyunun yayınlanacağı alacağı açıklandı. 24 Şubat tarihi itibariyle kullanıcılarla Steam üzerinde buluşacak olan oyun, Steam’de farklı özellikler de sunacak. Açıklamalara göre üyelik paketleri, rehberler, özel çizimler, ipuçları sunacak bir Old School RuneScape topluluk merkezi de Steam’de yer alacak.

Jagex yeni atılımdan umutlu

Old School RuneScape için geliştirici Jagex tarafından yapılan değerlendirmeler, oyun için umutların yüksek olduğunu gösteriyor. En iyi retro fantezi türü olarak dikkat çeken MMORPG için Steam’e özel olarak bir hazırlık yapılıyor. Mevcut kullanıcılar, hesaplarını Steam ile eşleştirerek herhangi bir kayıp yaşamadan oyuna Steam üzerinden de devam edebilecek.  Steam için özel etkinliklerin yer alacağı oyuna; Steam başarıları, rozetler, yeni ifadeler, takas kartları gibi bir dizi yenilik getirilecek.

Old School RuneScape hakkında

İlk versiyonun üzerinden geçen 12 yılın ardından Old School RuneScape adı ile piyasaya sunulan MMO, fantastik tarzıyla oldukça dikkat çekti. Oyuncular tarafından yapılan oylamalar sonrasında yeni içeriklerle sürekli güncellenen oyun, böylece oyuncuların da ilgisini sürekli canlı tutmayı başarıyor. 23 farklı beceride ustalaşabilen oyuncuları, 140’tan fazla görev ve yüzlerde boss ile zorlayıcı savaşlar bekliyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap