Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Olaf Karşısında Nasıl Oynanır?

Olaf counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Olaf karşısında yardımcı olacaktır.

Olaf’ın oyunun erken evresinde kamp temizleme becerisi çok iyi değildir. Elinde düello potansiyeli yüksek bir şampiyon varsa karşı ormana baskın düzenlemeyi düşünebilirsin. Ancak elindeki şampiyonun düello potansiyeli çok yüksek değilse bundan olabildiğince uzak durman gerekir.

Olaf genel olarak Q yeteneğini kullanarak baltasını ileri doğru fırlatacak ve sonra onu geri almak için harekete geçecektir. Baltasını geri aldığı zaman yeteneğin bekleme süresini sıfırlamış olur. Bu durumda Q yeteneğini kullandığı zaman ona alan bırakmamaya çalışmalısın. Bunu yaparsan hasar potansiyelini azaltmış olursun.

Olaf’ın pasif yeteneği canı azaldığı zaman ona daha fazla saldırı hızı verir. Bu sebepten ötürü canı az durumdayken ona doğru hamle yapmak için iki kez düşünmelisin. Çünkü onu öldürmeye giderken ölen taraf sen olabilirsin. Anlık hasarı ve çılgınca artış gösteren saldırı hızı ile seni etkisiz bırakabilecektir.

Olaf karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Olaf ilk iki eşyasını tamamladığı zaman her türlü takım savaşına girip çıkmayı başarabilecek potansiyele kavuşur. Olabildiğince hasar vermeye çalışacağı bu evrede hayatta kalmayı başarabilecektir. Bunun en büyük sebebi ise hiç kuşkusuz dayanıklılık becerisidir.

Takım savaşlarında Olaf genel olarak en değerli hedefe doğru ilerleyecektir. R yeteneğini kullanarak onu öldürmeye çalışacaktır. Bu nedenle takımının en güçlü ve en dayanıklı şampiyonunun ona engel olmak için çaba göstermesi gerekir. Takım savaşlarında Olaf karşısında pozisyon alabilmek çok önemlidir. Bunu başarabilirsen onun etkisini azaltabilirsin.

Olaf, R yeteneğini aktif ettiği zaman zırh ve büyü direnci değerlerini kaybeder. Eğer mümkünse ona odaklanmalı ve onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Tabi bunu hasar vermeye başlamadan önce gerçekleştirmen gerekir. Zamanlama çok önemli olduğundan bu tür bir hamle yapmadan önce kendi pozisyonunun doğru noktada olduğundan emin olmalısın.

Olaf’in potansiyeli

Olaf ilk önemli temel eşyasını (orman eşyası dışında) tamamladığı zaman onun mücadele başlatma gücüne saygı göstermek zorundasın. Çünkü bu eşyayı aldıktan sonra hedefini kovalama konusunda çok önemli bir avantaj elde edecektir. Koridorda ve takım savaşlarında çok fazla ileri çıkmamaya çalışmalısın. Özellikle takım savaşlarında takımından ayrı düşmemek için çaba göstermelisin.

Olaf’ın R yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman takım savaşlarında etkisini yitirir. Bu süreyi onu rahatsız edebilmek için kullanabilirsin. Aynı zamanda kitle kontrol yeteneklerini kullanarak onu durdurmayı başarabilirsin. Kitle kontrol yeteneklerin tuttuğu zaman ona odaklanmalı ve onu ortadan kaldırmalısın.

Olaf’ın en önemli güç patlaması yaşadığı seviye 6. seviyedir. Bu seviyeye ulaştığı zaman hemen hemen tüm koşullarda bire bir mücadele kazanabilme becerisine sahip olur. Onun hasar potansiyeline ve güçlü dalış potansiyeline saygı göstermelisin. Pozisyon hatası yaparsan ve Q yeteneğiyle seni yakalamayı başarırsa işini bitirmek için çok fazla zorluk çekmeyecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap