Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Nvidia, RTX 3080 Siparişlerini Tek Tek Kontrol Edecek

NVIDIA hayranları, stok sorunlarının hayal kırıklığına yabancı değiller. RTX 3080’in lansmanı pek farklı olmadı. NVIDIA ekibi, çıkış gününde amiral gemisi grafik kartını alamayan kişilerden özür diledi ve sorunu kaynağından çözmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

Pek çok heyecanlı müşteri lansmandan önce NVIDIA'nın web sitesine akın etti. Ancak ürünün stokta olmadığını fark etmeleri uzun sürmedi. Aynı sorun üçüncü taraf perakendecilerde de görülüyordu ve bu da üreticiyi tek bir sonuca götürdü: Karaborsacılar işin içerisindeydi.

Durumdan yanmış hissedenler için çok az, çok geç olabilir, ancak Nvidia daha fazla stokun yolda olduğuna söz verdi. Görünüşe göre bu sefer bu kartları almak isteyenlerin siparişleri elle gözden geçirilmek dahil olmak üzere bir dizi önlem kullanılacak.

NVIDA zaten müşteri başına bir RTX 3080 sınırlamasına gitmişti. Ancak otomatik komut dosyaları çalıştıran botlarla, her birini birkaç saniyede almak için birden fazla hesap çalıştırmak karaborsacılar için çok kolay oldu. Manuel yapılacak incelemeler sonrasında bu problemin kısmen ortadan kalkması söz konusu olacak diyebiliriz. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumlu olan yazar, 7 yıldır blog yazarlığı yapmaktadır. Danışanlarına da son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermektedir. Teknolojio ortak kurucularındandır.

Yorum Yap