Nunu & Willump CT (Counter): Nunu Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Nunu & Willump CT (Nunu & Willump counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Nunu & Willump karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-85]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Nunu & Willump karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Nunu & Willump karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Nunu & Willump counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Nunu & Willump counter taktikleri

Nunu ile mücadele ederken çok dikkatli olmalısın. Özellikle onun ormanına baskın düzenlemeye çalışıyorsan nerede olduğuna dikkat etmelisin. Orman kampına çok yakın olması durumunda onunla hasar takasını çok fazla uzatmamaya çalışmalısın. Çünkü Q yeteneğini kullanıp kamptan canını yenileyebilecektir. Onunla mücadele etmek için en ideal alan genelde nehirdir.

Nunu tek başına ejder kesebilecek kadar güçlüdür. Özellikle 4. seviye olduktan sonra ona dikkat etmelisin. Ejder bölgesinden totemi asla eksik etmemelisin. Gerekirse yengeci öldürerek burada doğal bir totem oluşturmaya çalışmalısın. Bu avantajı Nunu’nun takımına devredersen ona bedavadan ejder kazandırmış olursun.

6. seviye olduktan sonra Nunu R yeteneğini kullanma fırsatı elde eder. Bu yeteneğini kullanmaya çalıştığında bir şekilde ona engel olmaya çalışmalısın. Yeteneğin kullanımını engellemeyi başarırsan çok iyi bir iş başarmış olursun. Çünkü böylece R yeteneğinin çok fazla hasar vermesini engellersin. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini bunun için saklamayı deneyebilirsin.

Nunu & Willump counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Nunu karşısında bir harita görevini yerine getirmek çok kolay değildir. Baron ve ejder gibi hedefleri almaya çalışırken çok dikkatli olmalısın. Çünkü Q yeteneği sayesinde hemen hemen tüm görev savaşlarını kazanabilecek potansiyele sahiptir. Bu görevleri yerine getirebilmek için onun ölmesini veya hedefe çok uzak olmasını beklemelisin.

Nunu oldukça hareketsiz bir şampiyondur. Takım savaşları söz konusu olduğunda kolayca yer değiştiremez ve hamle yapamaz. Kitle kontrol etkisi yeteneklerinden yararlanarak onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin. Ayrıca çeşitli vur kaç teknikleriyle ona üstünlük kurmaya çalışabilirsin. Onu takımının taşıyıcı şampiyonlarından uzak tutman çok önemlidir.

Takım savaşlarında sürekli bir arada olmaya çalışmamalısınız. Birbirinize çok yakın durursanız W yeteneğini kullanarak çok uzak noktalardan aranıza dalış yapabilecektir. Bu sayede etki alanında olan tüm şampiyonları havaya sıçratma şansı elde edecektir. Bir arada olmaya çalışmalı ama takım arkadaşlarınla arandaki mesafeyi korumalısın.

Nunu & Willump'ın potansiyeli

Nunu 4. seviye olduktan sonra bir ejderi kolayca ortadan kaldırabilir. Ejder bölgesinden totem eksik etmemelisin. Nunu bu hedefi yerine getirmek istiyorsa basit bir biçimde ona baskı kurmalı, geri çıkmasını sağlamalı veya skor almaya çalışmalısın. Özellikle ejderin cinsine göre burada stratejilerini farklılaştırma yoluna gidebilirsin.

Nunu imkanını bulduğu zaman çok uzaklardan W yeteneğini kullanarak mücadele başlatmaya çalışacaktır. Bir koridor oyuncusunun koridorda çok ileride kalmaması önemlidir. Çünkü Nunu ileride kalan hedefleri kolayca ortadan kaldırabilme şansına sahip olacaktır. Mutlaka orta koridor ve üst koridora çeşitli totemler yerleştirmelisin.

Nunu ve takımı öne geçtiği zaman harita görevlerini daha kolay yerine getirirler. 20. dakika olur olmaz mutlaka Baron bölgesine totem bırakmalısın. Karşıda Nunu varsa bunun çok kolay elde edilebilir hedef olabileceğini bilmelisin. Rakip takım Baron etrafında bir oyun planlıyorsa takım olarak onlara uygun şekilde cevap vermeye çalışmalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap