Norton Antivirus İle Kripto Madenciliği Yapılabilecek

Güvenlik programı olarak yıllardan beri kullanılan Norton Antivirus uygulaması için kripto madencilik desteği geldi. Uygulama ile artık bilgisayarlarda madencilik yapılabilecek.

Norton Antivirus için yapılan yeni güncelleme, teknoloji dünyasında oldukça dikkat çekti. Zira şirket beklenmedik bir şekilde kripto para madenciliği yapmak isteyenler için yeni bir özelliği aktif hale getirdi. Mevcut özelilik sayesinde kullanıcılar Norton Antivirus kullanırken bir yandan da Ethereum madenciliği yapabilecek.

Norton Antivirus Kripto Madencilik Sistemi Nasıl İşleyecek?

Norton Antivirus tarafından böyle bir yeniliği sunulmasındaki en büyük gerekçe güvenlik ve kolay başlangıç. Kişilerin madencilik faaliyetleri sırasında mağdur olabileceği ve güvenli bir uygulama kullanma noktasında sorun yaşayabildiğini öne süren Norton, güvenlik programı üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde başlangıç yapılmasına imkan tanıyor.

Ether madenciliği yapmak isteyenlerin Norton Antivirus’teki sistem yapılandırmasını doğru bir şekilde ayarlanması gerekiyor. Madencilik çalışmaları ile birlikte kripto para elde edildiğinde,  Norton tarafından oluşturulan ve bulutta depolanan kripto cüzdanına aktarım yapılıyor. Norton bu konuda çok iddialı olduğu gibi kullanıcıların kripto paralarını kaybetme gibi bir risk yaşamayacağını söylüyor.

Ayarları belirledikten sonra aktif hale getirilmesiyle madencilik yapabilecek kullanıcıların Norton Antivirus ile kazanç durumlarına yönelik herhangi bir bilgi mevcut değil.  Fakat bugüne kadar kripto para madenciliğindeki veriler göz önüne alındığında çok güçlü CPU ve GPU’ya sahip olsa da tek bir bilgisayar üzerinden madencilik yapmak, maliyetlerin karşılanması noktasında pek çok soru işaretine neden olacak. Buna rağmen yaygın olarak kullanılan bir uygulama üzerinden ayarları yaparak madencilik yapmak, kripto para madenciliğinin en kolay yollarından birisinin geliştirildiğini gösteriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap