Nokia, 3 Adet Yeni Telefon Duyuracak

Telefon piyasasının köklü markalarından olan, Finlandiya merkezli Nokia şirketi önümüzdeki aylarda 3 adet yeni telefon duyurmayı planlıyor.

Nokia, 1.4, 6.3 (6.4 5G), 7.3 (7.4 5G) adlı modelleri 2021 ylının ilk çeyreği ya da ikinci çeyreğin başlarında duyurması bekleniyor. Telefonlar arasında giriş seviyesi segmentinde olan ve uygun fiyatlı beklenen model de yer alıyor.

Nokia 1.4 Hakkında Bilinenler

Nokia 1.4 adlı telefon giriş seviyesinde yer alacak model olarak karşımıza çıkıyor. 6.5 inç ekran büyüklüğü bulunan cihaz, LCD ekran teknolojisi kullanıyor ve HD+ görüntü kalitesi sunuyor. Damla çentik tasarımlı ekran, bu alanda ön kameraya yer verecek.

İşlemci markasının belli olmadığı model dört çekirdekli işlemcinin etrafında şekillenecek. Cihaz, 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı sunacak.

Cihazın arka bölümünde ikili kamera kurulumu yer alacak. Arka kamera 8 MP ana kamera ve 2 MP sensöre sahip olacak. Cihazın ön bölümünde ise 5 MP'lik kamera yer alacak. Cihaz, 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak.

Nokia 6.3 (6.4 5G) Hakkında Bilinenler

Nokia 6.3 (6.4 5G) hakkında ekran bilgileri henüz bulunmuyor. Ancak cihaz Qualcomm Snapdragon 480 işlemcisi etrafında şekillenecek. Cihazın daha önce ortaya çıkarılan bilgilerde 3 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi sunacağı söylenmişti ancak bu bilgiler değişmiş olabilir.

Kamera özelliklerinde ise cihaz, arka bölümünde dörtlü kamera kurulumuna yer verecek. Arka kamera, 24 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı, 2 MP makro kamerası ve 2 MP derinlik sensöründen oluşacak. Ön kamera ise 16 MP selfie kamerasından oluşacak.

Nokia 7.3 (7.4 5G) Hakkında Bilinenler

Üç telefon arasında ne iyi özelliklere sahip olan Nokia 7.3 (7.4 5G)'ün, 6.3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olması bekleniyor. Cihazın ekranının FHD+ görüntü kalitesi, IPS LCD ekran teknolojisi ve 90 Hz ekran yenileme hızı sunması da beklenenler arasında.

Qualcomm Snapdragon 690 etrafında şekillenmesi beklenen cihazın, 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi sunması bekleniyor. Cihazın RAM kapasitesi 8 GB'a kadar, depolama kapasitesinin ise 128 GB'a kadar artırılması da beklenenler arasında.

Nokia 7.3 (7.4 5G) arka bölümünde dörtlü kamera kurulumuna yer verecek. Arka kamera, 64 MP ya da 48 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı, 2 MP derinlik ve 2 MP makro kameralarından oluşacak. Ön bölümde ise 24 MP selfie kamerası yer alacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap