Nocturne CT (Counter): Nocturne Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Nocturne CT (Nocturne counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Nocturne karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-84]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Nocturne karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Nocturne karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Nocturne counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Nocturne counter taktikleri

Nocturne güç toplamak için farm yapmaya çalışacaktır. Bu nedenle onun 6. seviyeden önce herhangi bir girişimde bulunmayacağını tahmin edebilirsin. Karşı ormana baskın düzenlemeyi tercih edip onun kamplarını çalarsan onu yavaşlatmış olursun. Bu sayede 6. seviyeye ulaşmasını zorlaştırmayı başardığın için oyun genelindeki etkisini azaltabilirsin.

Nocturne özellikle E yeteneği sayesinde çok güçlü bir düello potansiyeline sahiptir. Bu yeteneği hedefin üzerinde kullandığında etkisinin tam olarak oluşmasını beklemek zorundadır. Bu nedenle ona karşı mücadele ederken arada her zaman mesafe bırakmaya çalışmalısın. Yeteneğin etkisi geçtikten sonra hamle sırası sana geçer ve bu noktadan sonra karşı hamle yapabilirsin.

Nocturne 6. seviye olmadan önce baskın düzenleme yoluna giderse hareketsiz olan şampiyonları hedefleyecektir. Bu nedenle koridordaki arkadaşlarını fazla ileri çıkmamaları konusunda uyarmalısın. Nocturne’un ormandaki izini takip etmeli ve bir şekilde baskın düzenlemeye çalıştığı koridorlara karşı baskın yapmalısın.

Nocturne counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Nocturne özellikle oyunun orta evresinde çok güçlüdür. Oyunun orta evresine girildiğinde tek başın kalmamalı ve ayrık ittirme yapmamaya çalışmalısın. Çünkü Nocturne’un elinde sana karşı hamle yapabilecek çok fazla silah vardır. Herhangi bir yeteneğini kullanarak seni tek başına avlama şansına sahip olabilir. Bu nedenle takım halinde dolaşmaya çalışmalısın.

Nocturne yan koridorlardan birinde ayrık ittirme yapmaya çalışırsa karşı takımı cezalandırma yoluna gidebilirsin. Bu tür koşullarda Nocturne takım arkadaşlarına yardım edemeyecektir. Onun ayrık ittirme yaptığını gördüğün zaman mutlaka bir hamle yapmalı ve beşe dört şekilde takım savaşı başlatmaya çalışmalısın.

Nocturne genel olarak takımın en dayanıksız şampiyonunu hedef olarak belirleyecektir. Takım savaşları başlamadan önce buna dikkat etmelisin. Takımındaki en dayanıksız şampiyonu korumaya çalışmalısın. Böylece onun potansiyel olarak oyuna etki göstermesine engel olabilirsin. Nocturne skor alamadığı sürece güçsüz duruma gelecektir.

Nocturne'nun potansiyeli

Nocturne özellikle 6. seviye olduğu zaman güç patlaması yaşar. R yeteneğini açmış olacağı için bu durum onu ekstra güçlü hale getirecektir. Bu dakikadan sonra yapman gereken takım arkadaşlarına yakın oynamak ve tek başına kalmamaktır. Bunu başarabilirsen Nocturne’un tek başına skor almasına engel olabilir ve oyunda avantaj elde edebilirsin.

Oyun uzadığı zaman Nocturne bir şekilde Guardian Angel eşyasını almaya çalışacaktır. Bu eşya varken takım savaşlarında agresif olmaya özen gösteren Nocturne’a karşı dikkatli olmalısın. İlk hedefin bu eşyanın etkisini sonlandırmak olmalıdır. Çünkü Koruyucu Melek eşyası yoksa Nocturne yeteri kadar agresif olamayacaktır. Fırsatları değerlendirmeyi unutmamalısın.

Nocturne ilk suikastçı eşyasını tamamladığı zaman çok fazla hasar vermeye başlar. Onun karşısında durabilmek için can ve zırh veren eşyaları kullanmaya çalışmalısın. Bu sayede anlık hasar potansiyelinden korunmayı başarabilirsin. Aksi durumda Nocturne seni yakaladığı zaman birkaç vuruşta işini bitirme şansına sahip olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap