Nikon'un Yeni Z6 II Yazılımı, 4K 60 FPS Kayıt Destekliyor

Nikon, piyasadaki en güçlü modellerinden birisi olan Z6 II ve Z7 II için ürün yazılım güncellemeleri yayınlandı. Yeni yazılım güncellemeleri ile birlikte cihazlara yeni özellikler de getirildi.

Fotoğraf makinesi ve kamera için en iddialı markalardan bir tanesi olan Nikon, sektöre Z6 II ve Z7 II modelleri ile oldukça iddialı bir giriş yaptı. Cihazlar Türkiye pazarına da yer alırken, yüksek etiket fiyatları pek çok kullanıcı için zorlayıcı. Ancak mevcut özellikler ve güncellemeler ile birlikte artırılan deneyim, cihazların sektörde oldukça dikkat çekmesini sağlıyor.

Yeni Güncelleme Yenilikler Getiriyor!

Nikon tarafından yapılan yeni bir açıklamada, kullanıcıların artık 4K UHD video çekerken 30 FPS yerine 60 FPS desteği alabileceği belirtildi. Modelin ilk piyasaya sürüldüğü dönemde 60 FPS desteği sağlayacağı zaten belirtilmişti. Mevcut yazılım güncellemesi, Z7 II için mevcut olan 60 FPS konusunda bir değişiklik içermiyor. Ancak Z6 II için büyük bir değişime imza atan yazılım güncellemesi, modelin Canon EOS R6 gibi rakiplerle eş değer özelliklerde olmasını sağladı.

Z6 II Essential Movie Kit de Tanıtıldı!

Yeni güncelleme ile birlikte aynı zamanda bir özel kit de tanıtıldı. Z6 II Essential Movie Kit olarak adlandırılan kit, cihaza ek bir destek sağlıyor. Ekstra pil ve HDM kablosu ile kutudan çıkan bu özel kit cihaz ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir durumda.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap