Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Nidalee CT (Counter): Nidalee Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Nidalee CT (Nidalee counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Nidalee karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-83]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Nidalee karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Nidalee karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Nidalee counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Nidalee counter taktikleri

Nidalee’nin temel hasar potansiyeli oyunun erken evresinde isabetli bir biçimde kullanılan Q yeteneğinden gelir. Bu yetenek Nidalee’nin pasif yeteneğini harekete geçirdiği için Nidalee puma formunda olduğunda ekstra hasar vermeyi başarır. Bu nedenle her koşulda onun Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın. Bunu başarabilirsen vereceği hasar miktarını önemli ölçüde azaltmış olursun.

Oyunun erken evrelerinde Nidalee’nin E yeteneği oldukça fazla can yeniler ama bekleme süresi oldukça yüksektir. Eğer onunla hasar takasına girişmeye çalışırsan veya baskınlarda ona karşı koymaya çalışırsan Tutuştur gibi büyülerden destek almayı denemelisin. Böylece mücadelenin seyrini kolayca değiştirmeyi başarabilirsin.

Nidaale puma formunda olduğu zaman W yeteneğini kullanarak beceri atışlarından kaçma şansına sahip olacaktır. Bu durumda kitle kontrol etkilerini kullanarak onu hareketsiz bırakmayı düşünebilirsin. Nidalee oldukça dayanıksız bir şampiyon olduğu için canı hızlı bir biçimde eriyip gidecektir.

Nidalee counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Totem yerleştirmeyi asla ihmal etmemelisin. Çünkü haritada görüş imkanın olmazsa Nidalee’nin mızraklarına maruz kalabilirsin. Bu durum hem senin için hem de savaşa hazırlanan takım arkadaşların için çok büyük bir problemdir. Tank şampiyonların ön planda olmasına ve gelen mızraklara karşı koymalarına dikkat etmelisin.

Nidalee oyunu kazandırırsa Q yeteneği sayesinde kazandırır. Çünkü bu yetenek sayesinde çok yoğun miktarda hasar verebilir. Genel olarak Nidalee bu yeteneği bir taşıyıcı şampiyonda tutturduğu zaman ona daha doğru ikinci hamleyi yaparak onu ortadan kaldırmaya çalışır. Bu fırsatı ona vermemelisin.

Nidalee oyun uzadıkça oyundan düşer gibi olur ancak can yenileme imkanı aynı kalır. Bir ormancı olarak daha çok destek rolünde kendini göstermeye başlar. Bunun için can yenileme imkanını azaltan eşyalara yatırım yapabilirsin. Böylece takımı ayakta tutma şansını engellemiş olursun.

Nidalee'nin potansiyeli

Nidalee özellikle 3. seviyede bir güç artışı yazar. Bunun sebebi ise tüm insan ve puma yeteneklerine erişilebilir olmasıdır. Bu yeteneklerin tümüne erişim sağlayabildiği için yüksek hareketliliğe ve aynı zamanda yüksek baskın potansiyeline sahip olur. Karşı takımda Nidalee varsa bu tür durumlara karşı çok dikkatli olmalısın.

Nidalee 6. seviye olduğu zaman ikinci kez güç artışı yaşar. Bunun temel sebebi ise puma formundaki hasar potansiyelinin yükselmiş olmasıdır. Onunla bire bir mücadele ederken dikkat etmelisin. Çünkü hasar potansiyeli yükselmiş olan Nidalee karşısında durabilmek çok kolay olmayacaktır. Gerekirse takım arkadaşlarından destek almalısın.

Nidalee eşyalarına bağlı şampiyonlardan biridir. Özellikle Lich Bane eşyasını aldıktan sonra hasar potansiyelini neredeyse iki katına çıkarır. Bu eşyayı aldıktan sonra Nidalee ile mücadele etmek istiyorsan mutlaka Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın. Aksi durumda Nidalee her türlü çarpışmadan avantajlı çıkmayı başaracaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap