Netflix Uyku Zamanlayıcısı Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en çok tercih edilen dijital platformlarından bir tanesi olan Netflix, yeniliklerine devam ediyor. Bu konuda yeni bir özellik üzerinde çalışan firma, uyku zamanlayıcısı ile deneyimi artırmayı hedefliyor. 

Netflix özellikle yatakta film ya da dizi izleyenlere büyük bir kolaylık sağlayacak özellik üzerinde çalışıyor. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda, Android cihazlar ile uyumlu olan yeni bir özelliğin uyku zamanlayıcısı olarak görev alacağı ve kullanıcıların uyku saatine göre bir saat aralığı belirleyebileceği belirtildi. 

Netflix, Uyku Zamanlayıcısı Özelliği Nasıl Çalışacak?

Yeni özellik, kullanıcıların yeni bir içerik izlerken saat simgesine dokunması ile birlikte aktif hale gelecek. Mevcut simgeye dokunduktan sonra 15, 30 veya 45 dakika gibi farklı süre seçeneklerinden birisinin kullanıcı tarafından seçilmesi gerekiyor. Bu süre dolduktan sonra eğer kullanıcı tarafından süre devam ettirilmezse ya da yeni bir süre seçimi yapılmazsa, Netflix otomatik olarak multimedya içeriğini durduruyor. İçerik devam etmediği gibi kişiler bir sonraki izleme vaktinde kaldığı yerden devam edebiliyor. Şu an için test aşamasında olan bu özellik, başarılı bulunursa tüm Netflix desteği olan cihazlarda kullanıma sunulacak.

Uyku zamanlayıcısı sadece yetişkin profillerinde kullanılabilir olacak. Netflix dışında Spotify ve Pandora gibi pek çok farklı uygulama, mevcut özelliği kullanıcılara sunarak dikkat çekiyordu. Özellikle içerikleri izlerken sık sık uyuyakalan ve cihazın pil ömrünü azaltmak istemeyen kullanıcılar, mevcut özellikle büyük bir kolaylık elde edecek. Üstelik kullanıcılar tarafından yapılacak seçim sonrası içerik belirtilen süre içerisinde durdurulacağından dolayı, bir sonraki etkinlikte kişiler içeriklere kaldığı yerden devam ederek izleme keyfini artırabilecek.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap