Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Netflix, tartışmasız bir biçimde son yılların en popüler dizi ve film izleme platformlarından biridir. Dünya üzerindeki ilgisi aynı zamanda ülkemize de sirayet etmiş durumdadır. Neredeyse hemen hemen herkesin bütçesine hitap etmeye çalışan platformun güncel fiyatlarını burada bulabileceksiniz.

Netflix özellikle yerel dizilere verdiği destekle yani çektiği yeni dizilerle giderek Türkiye'de çok daha popüler hale gelmektedir. Aylık abonelik sistemiyle yüzlerce farklı filmi ve diziyi abonesine sunabilen bu platform sayesinde televizyonda dizi veya film izleme alışkanlığımız da değişmeye başlamış durumdadır. Peki, Netflix üyelik ücretlerinin güncel durumu nedir?

Netflix üyelik ücretli ne kadar?

Bir Netflix hesabının üç farklı abonelik planı vardır. Temel, standart ve özel olarak ayrılabilecek bu üç katmandan hangisinin iyi iyi olduğuna karar verme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu katmanların her biri izlenebilecek içerik açısından ne anlama gelmektedir?

Bu sorunun cevabını bulmadan önce Netflix üyelik ücretlerine şöyle bir göz atalım:

 • Temel üyelik (Basic) - 26,99 TL/ay, tek cihaz ve SD çözünürlük
 • Standart üyelik (Standart) - 40,99 TL/ay, iki cihaz ve HD çözünürlük
 • Özel ultra HD (Premium) - 54,99 TL/ay, dört cihaz ve Ultra HD çözünürlük

Netflix içerisinde temel üyelik ile özel ultra HD aboneliğine sahip olan kişinin eriştiği içerik tamamen aynıdır. Sadece değişen şey çözünürlük sınırlamasıdır. Temel üyelikte standart çözünürlüğün üzerinde yayın elde edemezsiniz. Standart plan yalnızca full HD ile sınırlıdır. En pahalı seçenek olan özel ultra HD ise adından anlaşılabileceği gibi 4K Ultra HD içerikten faydalanmayı sağlar.

Netflix üyelik fiyatları ve üyelik çeşitleri arasında bir fark daha vardır. Temel, standart ve özel paketler arasındaki diğer farklılık aynı hesabı aynı anda kaç kişinin kullanabileceğiyle ilgilidir. En ekonomik seçeneği tek bir kişi kullanabilir. En pahalı seçenekte ise dört cihaza kadar izin verilmektedir. Böylece özel üyelik paketini 4 kişi ortaklaşa satın alarak fiyat ve çözünürlük açısından avantaj elde edebilirsiniz.

Netflix üyeliklerinden hangisi daha iyi?

Standart veya özel planlar başlamak için en harika seçeneklerdir. Bu planların her birisi izleyicilere tam HD deneyimi sunar. Temel düzeydeki paket ile elde ettiğiniz yayın kalitesinin bu ikisiyle yarışması mümkün değildir. Diğer taraftan standart ve özel plan ile üyeliğinizi paylaşabilme fırsatı elde edersiniz. Netflix içeriğini birden fazla cihazda görüntüleme fırsatı elde edersiniz.

Elbette internet bağlantısı çok verimli olmayan kullanıcıların bulunduğu ortamlarda standart ve özel pakete geçiş yapmak çok maliyetli bir iş olabilir. Bu durumda temel ve standart arasında uygun bir seçim yapmak gerekir. Bu paranızı en iyi şekilde harcamanız anlamına gelecektir.

4K televizyon sahibi olmanız durumunda ise özel üyelik planı sizin için en makul olan seçenektir. 4K Ultra HD ekran piksellerinin dört katına sahiptir. Bu da Full HD ekranın dört katı çözünürlüğe sahip olduğunuz anlamına gelir. 4K cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için özel ultra HD abonelik paketini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Netflix üyeliği nasıl alınır?

Web tarayıcısından Netflix'in resmi sitesini ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza zaten Netflix üyelik alma ekranı çıkacaktır. Buraya gerekli bilgileri girdikten sonra kendinize uygun bir plan seçmeniz gerekmektedir. Kendinize uygun planı seçtikten sonra ise ödeme sayfasına yönlendirirsiniz. Bu doğrultuda ödemeyi yaptıktan sonra Netflix'e aboneliğiniz başlamış olacaktır.

 • Netflix resmi sitesi olan https://www.netflix.com/tr/ adresini ziyaret edin.
 • Karşınıza çıkan "Sınırsız film, dizi ve çok daha fazlası." kısmına e-posta adresinizi girin ve Başlayın butonuna tıklayın.
 • Çıkan ekranda kendiniz için en uygun olan planı seçin ve Devam Et seçeneğine tıklayın.
 • E-posta adresinize ek olarak tamamen kendinize özel olan bir şifre belirleme gerçekleştirin.
 • Daha sonra kendinize uygun bir ödeme yöntemi seçerek Netflix aboneliğinizi başlatın.

Netflix aboneliğinizi hangi gün gerçekleştirdiyseniz o günden itibaren aylık olarak kredi kartınızdan abonelik ücretini kesecektir. Dolayısıyla tek seferlik üye olmak istediğinizde 30 günlük süre dolduğunda hesabınızı iptal etmek isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Netflix üyeliği nasıl iptal edilir?

Netflix üyeliğinizi iptal etmek istediğinizde veya silmek istediğinizde bunu yapmak oldukça basittir. Netflix aboneliğinizi dilediğiniz zaman herhangi bir ek ücret olmaksınız iptal edebilirsiniz. Bunun için hesabınıza giriş yapmalı ve ardından üyeliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir.

 • Netflix'e giriş yapın ve ardından sağ üst köşede yer alan Hesap kısmına gelin.
 • Karşınıza çıkan hesapla ilgili bilgilerin olduğu ekranda Üyeliği İptal Et seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden İptal İşlemini Tamamla seçeneğine tıklayın.

Bu basit adımları takip ederek Netflix üyelik silme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Netflix üyelik ücreti çok fazla geldiyse sizi bir alt plana geçirme teklifini yapacaktır. Netflix üyeliğinizi iptal etmekte kararlıysanız bunlara aldırış etmeyerek üyeliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap