Netflix, Kamera Arkası İçerik Merkezi N-Plus'ı Piyasaya Sürmeyi Düşünüyor

Netflix, 'N-Plus' adlı yeni bir platform başlatmayı düşünüyor. Şirket, müşterilere bir anket göndererek onlara bu hizmeti kullanıp kullanmayacaklarını sormaya başladı.

Ankete göre, N-Plus "haberler, röportajlar, analizler, ayrıntılı incelemeler, oyunlar, nasıl yapılırlar, izleyici konuşmaları, müzik, podcast'ler ve daha fazlası için kaydolabileceğiniz metin, resim ve video akışlarını" içerecektir.

Anket, N-Plus sonuçlarının Google aramalarında görünebileceğini ve Netflix uygulamasının size yeni kamera arkası içeriği hakkında bildirimler gönderebileceğini belirtiyor. Netflix ise, “bir kısmı web tarayıcısı olan herkes tarafından görüntülenebilir” diyor, bu yüzden platform sadece videolar yerine daha fazla editoryal yazılı içeriğe genişletmeyi düşünüyor gibi görünüyor.

Protocol tarafından hazırlanan bir rapor, N-Plus'ın henüz hizmete kaydolmamış kişilerle paylaşılabilen özel çalma listeleri gibi şeyleri içerebileceğini ve akış platformuna bir sosyal öğe ekleyebileceğini de öne sürüyor. 

"Artı" kısmı, Netflix'in müşterilerden özel içerikler için daha fazla ücret talep edebileceğini gösteriyor, ancak ankette böyle bir durum söz konusu edilmemiş.  Elbette sadece bir ankete bakarak bu platformun kesin geleceğini söyleyemeyiz. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap