Netflix'in Android Sürümünün Ses Kalitesi Yükseltildi

ABD merkezli video akış hizmeti sunan ve aynı zamanda yapım şirketi olan Netflix, Android kullanıcıları için yeni bir ses özelliği getirdi. Kullanıcılar, Netflix uygulamasını güncelleyerek yeni özelliği kullanabilecek.

Netflix, stüdyo kalitesinde ses sunabilen xHE-ACC adında kodlamayı Android işletim sistemi için sunulan uygulamaya getirdi. Böylece Android kullanıcıları ses kalitesini daha iyi kullanabilecek. Yeni özellikle birlikte aynı zamanda ses seviyeside eskiye göre farkedilir biçimde artıyor.

Netflix, yeni ses özelliği ile birlikte kullanıcıların daha kaliteli ses deneyimi hizmeti alacaklarını dile getiriyor. Kullanıcılar, herhangi bir donanıma ya da telefon özelliğine ihtiyacı duymadan daha kaliteli ses hizmetine erişebilecekler. Yeni ses özelliğini kullanabilmek için kullanıcıların en az Android 9 Pie sürümünü kullanması gerekiyor.

Yeni ses özelliği, aynı zamanda farklı ses kategorilerine ait olan sesleri kolayca ayırt edilebilecek. Örneğin aksiyon filminde konuşmalar arka plan sesleri yüzünden anlaşılamayabiliyor. xHE-ACC kodlaması ile gelen stüdyo kalitesi düzeyindeki ses özelliği sayesinde artık sahnede ne kadar farklı ses olursa olsun konuşmalar rahatlıkla duyulabilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap