Netflix İçerikleri Otomatik Olarak İndirebilecek

Netflix tarafından Sizin İçin İndirilenler adı altında yeni bir özellik devreye alınıyor. Artık kullanıcılar için özel olarak içerikler telefona indirilebilecek.

Netflix, mobil veri kullanımında ya da internet erişiminin olmadığı noktalarda, kişilerin Netflix izlemesini sağlayacak yeni bir özellik tanıttı. Sizin İçin İndirilenler adı ile duyurulan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Netflix sistemi tarafından ilgi alanlarına göre belirlenerek indirilen içerikleri izleyebilecek.

Sizin İçin İndirilenler Neyi Hedefliyor?

Netflix tarafından resmi blog üzerinden duyurusu yapılan yeni özellik, Sizin İçin İndirilenler adıyla gelecek. Yeni favori film veya dizilerin keşfedilmesini sağlayacak yeni özellik, üstelik bu içerikleri arka planda telefona indirerek izlemeye hazır hale getirecek. WiFi ağı gibi internet kısıtlaması bulunmayan bağlantı anlarında içerikleri arka planda indirecek olan Netflix, böylece çevrimdışı olunduğunda bu içeriklerin izlenmesine imkan tanıyarak eğlenceyi devam ettirecek. Android için öncelikli olarak geliştirilen yeni özelliğin, iOS’ta da kısa süre içerisinde devreye alınması bekleniyor.

Sizin İçin İndirilenler Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Özelliği etkinleştirmek için Android'de Netflix uygulamasını açın ve İndirilenler sekmesine geçiş yapın. Bu bölümde Sizin İçin İndirilenler'i görebilirsiniz. Bu bölümde, Cihazınıza indirilecek içerikler için bir limit belirleyebilirsiniz. 1 GB, 3 GB veya 5 GB olarak belirleyebileceğiniz bu kısıtlama ne kadar fazla olursa, o kadar fazla içerik de telefonda depolanacak. Uygulama yalnızca Wi-Fi'ye bağlı olunduğunda çalışacak Netflix öneri algoritması doğrultusunda içerikler seçilecek. İndirilecek diziler için de sadece 3-4 bölüme kadar indirme yapılacak. İndirilen içerikleri izlediğinizde ise telefonunuzdan silebilirsiniz. Bir dahaki sefere Wi-Fi bağlantınız olduğunda eğer içerikleri sonuna kadar izlediyseniz, yeni bölümler de otomatik olarak indirilecek.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap