Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Neeko CT (Counter): Neeko Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Neeko CT (Neeko counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Neeko karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-82]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Neeko karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Neeko karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Neeko counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Neeko counter taktikleri

Neeko Q yeteneğini kullanarak hedeflediği bölgeye hasar verir. Bu yetenek bir şampiyona denk gelirse veya bir minyon öldürürse iki kez hasar verir. Bu nedenle minyon birliklerin etrafında vakit geçirirken dikkatli olmalısın. Özellikle canı az olan minyon birliklerinden olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın.

Neeko W yeteneğini kullandığı zaman baskınlara açık hale gelir. Bu yetenek ona bir süre görünmezlik tanır ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Neeko W yeteneğini kullandığı zaman söz konusu aralığı çeşitli hamleler yapmak için kullanabilirsin. Bu senin için açık bir hedef durumundadır.

Neeko’nun W yeteneğinden gelen pasif özellik bir otomatik saldırı işlevi ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Neeko bu imkanı hızlı hasar takasları için kullanacaktır. Özellikle oyunun erken evresindeki kule plakalarını alma konusunda avantajlı olacaktır. Otomatik saldırılarını güçlendirdiği zaman Neeko karşısında dikkatli olmalısın.

Neeko counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Neeko E > Q kombinasyonunu minyon birliklerinin üzerinde kullandığı zaman bu aralığı avantajlı bir şekilde değerlendirmeye çalışmalısın. Çünkü E yeteneğinin bekleme süresi oyunun başlangıcında oldukça yüksektir. Hasar takasına girişmek istiyorsan bunun gibi zamanları kollamaya çalışmalısın.

Minyon birliklerinin etrafında dururken dikkatli olmalısın. Çünkü Neeko Q yeteneğini kullanarak belirli bir alanı etki altında bırakmaya çalışacaktır. Minyon birlikleriyle çok fazla vakit geçirmek çok doğru değildir. Bunun yerine kendini güvenceye alacağın bir pozisyonda kalarak Neeko’ya karşılık vermeye çalışmak çok daha doğru bir fikirdir.

Neeko 6. seviye olduğu zaman hasar takaslarını sıklaştırmaya ve hatta gerektiğinde güçlü dalışlar yapmaya başlayacaktır. Bir başkasını klonladığı zaman özel yeteneğini kullanıp kullanmadığını fark edemezsin. Her deneyimli Neeko oyuncusu bu fırsatı değerlendirmeye çalışacaktır. Bu tür hamlelere karşı gözün açık olmalıdır.

Neeko'nun potansiyeli

Neeko özellikle 2. seviye olduğunda ilk güç artışını yaşar. 2. seviye olur olmaz basit bir kombinasyonla seni etki altında bırakmaya çalışacaktır. Bu nedenle ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalısın. Bunu yapamazsan koridor aşamasında çok dikkatli oynamaya çaba göstermelisin.

Neeko 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini kullanarak bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bunu yapabilmek için ilk önce E yeteneğini kullanma yoluna gidecektir. Alternatif olarak W yeteneğini kullanıp hareket hızını artırmaya çalışabilecektir. Neeko’nun bu tür hamlelerine karşı kesinlikle dikkatli olmalısın.

Neeko’nun rün seçimlerine dikkatli olmalısın. Çünkü ilk iki eşyasını tamamladığı zaman çok güçlü duruma gelir. Artık seni kovalaması ve yakalaması çok daha kolay olur. Bu durumda hasar takaslarını çok fazla uzatmaya çalışmamalısın. Hasar takaslarını uzatırsan bundan zararlı çıkan sen olursun.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap