Nami CT (Counter): Nami Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Nami CT (Nami counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Nami karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-79]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Nami karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Nami karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Nami counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Nami counter taktikleri

Nami koridor aşamasında olabildiğince sana yaklaşmaya çalışacaktır. Göndermiş olduğu dalgaların senden sekmesini sağlayarak can yenileyecektir. Onun saldırı mesafesinde durmayarak bu stratejisini boşa çıkarabilirsin.

Nami dürtme hasarı aldığı zaman genelde Q yeteneğini kullanma eğilimindedir. Bu nedenle ona hasar verdikten sonra ileriye doğru adım atmayı düşünmemelisin. Bunu yaparsan baloncuğa yakalanıp tuzağa düşmüş olursun.

Nami ile hasar takasına gireceksen onun W yeteneğini boşa çıkartmayı düşünmelisin. Çünkü bu yetenek olmadığı zaman kendi canını doldurma konusunda pek avantaj elde edemeyecektir. Üstelik hasar potansiyelinin belirli bir kısmı ortadan kaybolacaktır.

Nami counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bir şekilde eşyalar yardımıyla rakibin sürekliliğini engellemeye çalışmalısın. Hasar takasları ve takım savaşı başlamadan önce Nami’yi ortadan kaldırman durumunda karşıdaki taşıyıcı şampiyonların hayatta kalma şansını azaltmış olursun.

Nami genellikle oyunun orta evresinde yani 20. dakika dolaylarında Baron gibi önemli noktalara totem bırakmaya çalışacaktır. Bunu yapmaya çalışacağı sırada ustaca bir baskın düzenleyerek oyunun kaderini değiştirmeyi başarabilirsin.

Nami karşısında oynarken daima mümkün olduğunca kitle kontrolüne dikkat etmelisin. Özellikle onun alacağı temel eşyalara ve dördüncü eşyadan sonra gideceği yönü tahmin etmeye çalışmalısın. Bu açıdan Nami'nin potansiyelini ölçerek onu durdurmayı başarabilirsin.

Nami'nin potansiyeli

Nami 6. seviye olduktan sonra öldürme ve baskın düzenleme konusunda muazzam bir potansiyel elde eder. Çünkü açılmış olan R yeteneği her türlü imkanın zorlanmasına neden olur. Koridorda agresif tavır içerisinde olursan bunun bedelini çok ağır ödemek zorunda kalırsın.

Nami 3. seviye olduğu zaman güç dengesini değiştirmeye başlar. Takım arkadaşının saldırılarını güçlendirebileceği için dikkatli olmalısın. Hasar takasında ona karşı durmak çok kolay değildir. Eğer bir şekilde başarıya ulaşmak istiyorsan onu ortadan kaldırmaya çalışman gerekir.

Nami genel olarak Imperial Mandate eşyasının üzerine bir eşya dizilimi yapacaktır. İkinci alacağı eşya ise büyük olasılıkla Ardent Censer olacaktır. Sonraki eşyası ise oyunun geri kalanında ne yapmak istediğini belirleyecektir. Staff of Flowing Water ile Chemtech Putrifier arasındaki tercihine dikkat etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap