Morris Garage, ZS EV İsimli Otomobilini Türkiye'de Satacak

İngiltere'de otomobil üretimine başlayan, daha sonra Çin merkezli bir otomobil grubuna satılan Morris Garage, ZS EV adında tam elektrikli SUV model otomobilini Türkiye'de satışa çıkaracak.

Morris Garage, Çin merkezli bir otomobil grubuna satılmasının ardından faaliyetlerini Uzak Doğu'da gerçekleştiriyordu. Pazar yelpazesini genişletmek isteyen köklü firma, yeni yılda bir sürpriz yaparak Türkiye pazarına gireceğini açıkladı.

Kısaca MG olarak adlandırılan marka, ülkemizin köklü kuruluşlarından olan Doğan Holding Otomotiv Grubu ile anlaştı ve otomobilin satışına çok az bir süre kaldı. Bu bağlamda Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Dağtekin ''Ocak ayında online satış platformumuz aracılığıyla elektrikli ZS EV'yi ön satışa sunmayı hedefliyoruz.'' sözlerini kullandı. Dağtekin, sözlerine şu şekilde devam etti; ''Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG'nin elektrikli SUV modeli ZS EV, sunduğu özellikler ve satış fiyatıyla çok ilgi çekecek. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye'ye getirmeyi planlıyoruz. Bu sene MG markasıyla bin adede yakın satış hedefimiz var.'' 

MG, ZS EV Hangi Özellikleri Sunacak?

Tam elektrikli motora sahip olan ZS EV, 145 beygir güç ve 353 Nm tork üretebiliyor. 44.5 kWh batarya kapasitesine sahip olan otomobil 340 km yol yapabiliyor. Ayrıca elektrikli motoru 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlıyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap