Morgana CT (Counter): Morgana Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Bard CT (Bard counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Bard karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-78]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Bard karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Bard karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Bard counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Bard counter taktikleri

Morgana karşısında oynarken Q yeteneğine özellikle dikkat etmelisin. Çünkü Q yeteneği Morgana’nın en güçlü kitle kontrol yeteneği durumundadır. Etki süresi çok uzun olduğu için ona yakalandığın zaman kurtulman çok kolay olmayabilir. Bu yetenekten kaçabilmek için elinden geleni yapmalısın. Aksi taktirde rakibe skor avantajı verebilirsin.

Morgana’nın E yeteneği tüm türlerdeki kitle kontrolü etkilerini engelleyen bir yetenektir. Buradan kazandığı kalkana dikkat etmelisin. Özellikle elindeki kitle kontrol yeteneklerini söz konusu kalkan devredeyken kullanmamaya çalışmalısın. Onun karşısında mücadele ederken ne zaman hamle yapıp yapmayacağına iyi karar vermelisin.

Morgana her ne kadar destek rolünde bir şampiyon olsa bile Q > W kombinasyonu sayesinde çok yüksek hasarlar verebilme şansına sahiptir. Q yeteneği seni uzun süre belirli bir alanda çakılı bırakacağı için W yeteneği canını tüketmeyi başarabilecektir. Bu kombinasyona yakalanmamalı ve yakalanan arkadaşını hayatta tutmak için elinden geleni yapmalısın.

Bard counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Morgana’ya karşı hamle yapmadan önce E yeteneğinin kullanılabilir olup olmadığını gözden geçirmelisin. Oyunun erken evresinde bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bir şekilde mücadeleye girişmek için fırsat arıyorsan öncelikle bu yeteneğini boşa kullandırtmayı düşünmen gerekir.

Hasar takasları sırasında Morgana’nın Q yeteneğinden kaçmak hayatta kalmak için yeterli olacaktır. Bu yeteneklerden kurtulduğun sürece hasar takaslarını kazanmayı başarabilirsin. Takım savaşlarına başlamadan önce takım arkadaşlarının bu konuda bilgili olduğundan emin olmalısın. Çünkü bir kişinin bile Q yeteneğine yakalanması demek takım savaşını kaybetmen anlamına gelebilir.

Morgana’nın bir şekilde geri düşmesini sağlarsan onun etkinliğini kırmış olursun. Çünkü geri düşmüş bir Morgana maalesef R yeteneğini etkin bir biçimde kullanamaz. R yeteneği olmadan sana sersemletme etkisi uygulamayacağı için bu durumu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Ayrıca Morgana sana doğru hamle yaptığı zaman anlık hasar ile onu ortadan kaldırmayı denemelisin.

Morgana'nın potansiyeli

Morgana özel yeteneğini açtığı zaman en az bir şampiyonu uzun süre boyunca çakılı bırakma şansına sahip olacaktır. Bu kişi olmamak için çaba göstermeli ve aynı zamanda dayanıksız olan takım arkadaşlarını korumaya çalışmalısın. Morgana bir kişiyi hedef belirleyip ona kitle kontrolü uyguladıysa oradan geri dönüş çok kolay olmayabilir.

Morgana’nın R yeteneği bir takım savaşının kaderini değiştirebilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle Morgana oyuncuları her zaman Zhonya’s Hourglass eşyasını almaya çalışırlar. Çünkü bu eşyayı kullandıkları zaman rahatsız edilmezler ama aynı zamanda özel yeteneklerini kullanmaya devam ederler. Karşıdaki oyuncuda bu eşya varsa ekstra dikkatli olmalısın.

Morgana’nın yetenekleri, yetenek gücünden oldukça iyi bir şekilde güç alır. Bu nedenle yetenek gücü veren bir eşya aldığı zaman yetenekleri çok daha fazla hasar vermeye başlar. Morgana’nın aldığı eşyaları gözden geçirmeli ve hayatta kalmak için gerekli adımları atmaya çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap