Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Mordekaiser CT (Counter): Mordekaiser Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Mordekaiser CT (Mordekaiser counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Mordekaiser karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-77]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Mordekaiser karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Mordekaiser karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Mordekaiser counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Mordekaiser counter taktikleri

Mordekaiser koridor aşamasının başlangıcında oldukça zayıftır. Bunu kendi lehine olacak şekilde kullanmanın yollarını aramalısın. Ayrıca kendini güvenceye alarak E ve Q yeteneklerinden olabildiğince kaçınmaya çalışmalısın.

Mordekaiser yetenekler açısından düşük bekleme süresine sahiptir. Onunla mücadele ederken bunu mutlaka göz önünde bulundurman gerekir. Bir tek E yeteneğinin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onu boşa kullandırmayı başarırsan işi çözmüş olursun.

Mordekaiser oyunda varlık gösterebilmek için koridor hakimiyetine sahip olmak zorundadır. Bu nedenle agresif oyunun bir getirisi olarak koridoru sık sık ittirir. Bu tür durumlarda orman bölgesindeki takım arkadaşından destek alıp baskın düzenlemesini sağlamalısın.

Mordekaiser counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak bu tek başına yeterli bir şey değildir. Oyun içerisindeki mücadelelerde Mordekaiser büyük olasılıkla takımın en arkasındaki taşıyıcı şampiyona yönelecektir. Bu tür durumlarda ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikirdir.

R yeteneğini kullanıp seni hapsederse onunla çarpışmak zorunda olmadığını bilmelisin. Sadece yeteneğin etkisi bitene kadar hayatta kalmaya çalışmalısın. En önemlisi onun yeteneklerinden kaçmanın yollarını aramalısın. 1v1 mücadele kazanma şansın yoksa en iyi seçenek budur.

Mordekaiser’in güçlü can yenileme özelliğinin olduğu aklından çıkmamalıdır. W yeteneği devasa sayılabilecek bir kalkan oluşturur. Bu tür durumlarda sorun yaşamamak için doğru şampiyonu ve beraberinde doğru eşyayı kullandığından emin olmalısın.

Mordekaiser’in potansiyeli

Mordekaiser, Rylai’s Crystal Scepter eşyasını alır almaz bir baş belasına dönüşür. Pasif yeteneğini etkin hale getirerek önüne çıkan her şeyi yavaşlatabilme şansına sahip olur. Bu durumda takımın arka tarafına geçip istediği şampiyonu karanlıkla tanıştırmayı başarabilir.

Onun hasar potansiyelini asla hafife almamalısın. Seviye 6 olduktan sonra özel yeteneği sayesinde yoğun miktarda hasar ve can kazanır. Bu nedenle ona saygı duymak zorundasın. Hasar potansiyelinin bir anda çok yüksek noktalara çıkabileceğini bilmelisin.

Mordekaiser için asıl önemli olan eşya ise Riftmaeker eşyasıdır. Bu eşyayı tamamladıktan sonra çok ciddi bir güç artışı yaşar. Diğer taraftan alacağı ikinci eşya Demonic Embrace olacaktır. Bu eşya onun yeteneklerine ve kendisine güç katacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap