Mobil Dünya Kongresi’nden Bir Marka Daha Çekildi!

Barcelona’da 28 Haziran ile 1 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak MWC için bir iptal kararı daha geldi.  Açıklamalara göre Lenovo da etkinliğe katılım sağlamayacak.

2020 yılında pandemi nedeniyle iptal edilen ve online olarak da gerçekleştirilmeyen Mobil Dünya Kongresi 2021’de yapılacak. Ancak katılım sağlayacak markaların tek tek etkinlikten çekileceğini açıklaması, MWC için iptal sorularını yeniden gündeme getirdi.

Samsung sonrası Lenovo da çekildi

MWC için açıklama yapan ilk markalardan birisi Samsung olmuştu. Fiziksel olarak etkinliğe katılmayacak açıklayan Samsung’un ardından açıklama yapan Lenovo, Mobil Dünya Kongresi için katılmama kararı aldığını duyurdu. Şirket temsilcileri tarafından doğrulanan bu gelişmede dikkat çeken bir ayrıntı ise Lenovo’nun online olarak etkinliğe katılacağını duyurması oldu.

Yabancı pek çok kaynakta, Mobil Dünya Kongresi yönetimi tarafından kesin kararın alındığı ve etkinliğin düzenleneceği belirtilse de markaların online seçeneği değerlendirmesi, tüm bu kararlılığa rağmen durumun sorgulanmasına neden oluyor. Zira bugüne kadar Google, IBM, Nokia, Sony, Oracle ve Ericsson katılmayacaklarını daha önce duyurmuştu. Son olarak Lenovo’nun da iptal kararı aldığı etkinlikte şu anda kalan önder şirketler ZTE, Xiaomi ve LG.

Pandemi ve yolculuklar riski arttırıyor!

Mobil Dünya Kongresi için yayınlanan duyurular, , MWC'nin bu yıl küçük bir normale dönme çabası üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Ancak şirketler tarafından dünyanın dört bir yanından yapılacak katılımlarda, uzun yolculuklar ve tek bir merkezde yapılacak etkinlikler, korona virüs riskini yükseltiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap