Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Minecraft'a Bir Sonraki Büyük Güncelleme 2021'de Gelecek

Son yılların tartışmasız bir biçimde en popüler oyunlarından biri olan Minecraft, aradan yıllar geçse bile popülerliğinden pek bir şey kaybetmemiş gibi duruyor. Bunda elbette oyunun güncelleme politikasının etkili olduğu aşikar.

Oyunun geliştirici ekibi Mojang tarafından gerçekleştirilen Minecraft Live etkinliğinde oyunun bir sonraki güncelleme paketiyle ilgili bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre bir sonraki büyük güncellemenin adı Caves and Cliffs olacak ve 2021 yılında gelecek.

Yeni ek paket beraberinde yeni yapıları getirecek. Genişleme paketinin isminden görüldüğü gibi oyun özellikle mağaraların ve yamaçların geliştirilmesine odaklanacak. Bununla birlikte bir arkeoloji sistemi ve elbette yeni yaratıklar oyuna eklenecek.

Mağaralar ile birlikte oyuna çeşitli göller, şelaleler, tüneller ve daha fazla yer altı alanı eklenecek. Aynı zamanda kaleler geliştirilecek. Gelecek olan arkeoloji sistemiyle birlikte hazine avcısı olacağız. Yeni ek pakette aynı zamanda iki farklı maden olacak.

Tüm bunlara ek olarak Minecraft evreninin bir parçası olan Minecraft Dungeons APRG oyununa Aralık ayında yeni bir ek paket gelecek. Ayrıca, Kasım ayında yapılacak bir ücretsiz güncelleme ile çoklu platform desteği eklenecek.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft oyununu yüksek kaliteli grafiklerde oynamak istiyorsanız en az GeForce GTX 750 veya Radeon R7 R60X ekran kartına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte işlemcinizin en az Core i5-4690 seviyesinde bir işlemci olması gereklidir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
  • Ekran Kartı (Dahili): Intel HD Graphics 4000 (Ivy Bridge) / AMD Radeon R5 (Kaveri)
  • Ekran Kartı (Harici): Nvidia GeForce 400 Series / AMD Radeon HD 7000
  • RAM: 4GB
  • Depolama: 1GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz
  • Ekran Kartı: GeForce 700 Series / AMD Radeon RX 200
  • RAM: 8GB
  • Depolama: 4GB, SSD önerilir

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap