Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Microsoft’tan Windows 10 İçin Sürpriz Bir Güncelleme

Windows 10 için büyük bir güncelleme beklenirken, sürpriz bir şekilde küçük bir yama yayınlandı.

Microsoft, daha önce yaptığı açıklamalarda Windows 10 için büyük bir güncelleme yapacağını duyurmuştu. Güncellemeleri takip eden kişiler için oldukça önemli olan bu güncelleme, teknoloji dünyası tarafından da yakından takip ediliyor. Herkes büyük bir güncelleme beklemesine rağmen konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadan Windows 10 işletim sistemi için yeni bir yama yayınlandı.

KB4023057 Güncellemesi Geldi!

KB4023057 kod adı ile yayınlanan güncellemenin, “Windows 10 güncelleme hizmeti bileşenleri” için zorunlu bir güncelleme olduğu belirtildi. Aynı zamanda güncellemenin, güncelleme ayarlarında yaşanan sorunları düzeltmek adına bir dizi yenilik getirdiği de belirtildi.

Windows 10 Güncellemesi Büyük Güncellemeye Hazırlık Yapacak!

Zorunlu bir güncelleme olduğu gibi güncellemesi açık olan tüm cihazlara otomatik olarak yüklenecek yeni güncelleme, özellikle büyük güncelleme için bir ön hazırlık olarak tanımlandı. Öyle ki Windows güncelleme hizmetinin daha iyi sunulabilmesi adına yapılan yeniliklerde bilgisayarda boşalan olmadığında, cihazdaki disk alanı temizlenecek. Böylece güncelleme için otomatik bir şekilde alan açılmasını sağlayacak olan yeni özellik, bilgisayarlardaki gereksiz dosyaların ortadan kaldırılmasını da arka planda otomatik bir şekilde sağlayacak.

Windows güncelleme ile birlikte Microsoft tarafından hedeflenen bir diğer durum ise bilgisayarların güncellemeleri alması adına mevcut sistemin daha optimize hale getirilebilmesi. Windows güncelleme sırasında yaşanabilen pek çok problem, mevcut güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılacak. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yayınlanacak büyük güncelleme öncesinde tüm sistemler bu küçük yama ile birlikte çok daha uygun ve güncellenebilir duruma getirilecek.

Konu ile ilgili Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada, mevcut güncellemenin tüm cihazlara gönderilmeye başlandığı ve otomatik olarak da yüklenerek sistemlerin iyileştirileceği belirtildi. Güncellemeler şu anda pek çok farklı bölgede sunulduğu gibi herhangi bir hataya neden olmadı.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap