Microsoft, Xbox’ta Gece Modunu Test Etmeye Başladı

Microsoft tarafından yapılan son açıklamalarda, popüler oyun konsolu için gece modu testlerine başlandığı belirtildi.

Xbox konsollarının üreticisi olan Microsoft, yeni bir gece modu için çalışmalara başladı. Şu anda sadece geliştirici ve test katılımcıları tarafından test edilebilen mevcut özellik, konsollarda yepyeni bir deneyim sunuyor. Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre oyuncuların özellikle gece geç saatlerde kullanacağı konsollarda daha iyi bir avantaj ve kullanım elde edebilmesi adına gece modunun geliştirildiği ifade edildi.

Buna göre kullanıcılar artık oyun konsollarında mavi ışık filtresini ayarlayarak gözü yormayacak şekilde ekranı yapılandırılabilecek. Üstelik sadece ekran değişikliğini içermeyen mevcut yenilik, kullanıcıların konsol ve kontrol cihazlarındaki ışıklara da müdahale edebilmesini mümkün kılacak. Işıkları daha fazla kısmak ve açmak, gece modu ile gelen özellikler sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek

Gün doğumuna göre ayarlanabilecek

Oyuncular ayrıca karanlık mod için özel yapılandırma şansına da sahip. Modu manuel olarak açıp kapamak mümkün olsa da otomatik olarak gün doğumu ve gün batımına göre modun açılıp kapanmasını yapılandırabilmek mümkün.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap