Microsoft Word İçin Yeni Karanlık Mod Test Ediliyor

Microsoft Word için geliştirilen ancak yetersiz bulunan karanlık mod için yeni geliştirmelerin yapıldığı belirtildi.

Microsoft, en çok kullanılan office programı olan Microsoft Word için yeni bir karanlık mod üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan güncelleme ile yeni bir karanlık mod kullanıma sunulmuştu. Ancak özellikle yazı yazılan alanın beyaz arka plan ile kalması, kullanıcıların beklentilerini karşılayamadı. Ekranın büyük bir kısmını kaplayan ve karanlık modun tam olarak yansıtılmasına engel olan bu alan, yeni karanlık mod tasarımı ile birlikte ortadan kaldırılıyor.

Microsoft tarafından yapılan yeni çalışmalarda bu ortadaki beyaz alan, griye oluyor. Yazıların beyaz arka planını ise siyah olduğu yeni tasarım, Microsoft Word için beklenen gerçek karanlık modu da kullanıcılara sunuyor. Şu anda sadece beta kullanıcılarına sunulan bu güncellemenin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor.

Yazdırma sırasında koyu renk mi çıkacak?

Mevcut özelliğin gündeme gelmesinin ardından özellikle dış basında en çok konuşulan ve espri haline gelen durumlardan birisi de koyu mod ile yapılan çalışmalardan nasıl bir çıktının alınacağı. Ancak mevcut yenilik sadece ön plandaki tasarım değişikliğini içeriyor. Koyu ya da standart modu kullanan kullanıcıların çıktı ya da diğer proje işlerinde herhangi bir fark olmayacak. Yeni karanlık mod özellikle estetik görünümü ile şimdiden beğeni kazanmayı başardı. Özellikle gece çalışan kişilerin performansını ve verimliliğini arttıracak olan bu yeni çalışmanın, kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor.

Microsoft Word karanlık mod nasıl aktif edilir?

Güncelleme ile henüz sunulmayan yeni karanlık modun ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak standart karanlık modu denemek istiyorsanız Microsoft Office uygulamasını açtıktan sonra Dosya> Seçenekler> Genel> Kişiselleştir bölümüne göz atabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap