Microsoft Word İçin Kelime Tahminleri Özelliği Geliyor

Microsoft tarafından Microsoft Word için yapılacak yeni güncelleme, yazı yazma sırasında kullanıcıların kelime tahminlerinden yararlanmasını sağlayacak.

Microsoft Word kullananların memnuniyetle karşıladığı yeni bir özelliği duyuran Microsoft, Word için kelime tahmini özelliğinin geliştirildiğini belirtti. Kullanıcı tarafından yazılan metne dayalı önerilerde bulunmak için makine öğrenimini kullanan yeni özellik ile Word uygulamasında diğer pek çok rakipte bulunan özellik artık kullanıcılara sunulacak. Yapılan resmi duyurudan kısa bir süre sonra, mevcut özellik Beta ile kullanıcılara sunuldu ve testler başladı.

Microsoft Word için Kelime Tahminleri Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Microsoft tarafından yayınlanan yeni yol haritasına göre kelime tahminleri özelliği, Mart ayında kullanıcılarına sunulacak. Yeni özelliği kullanmaya başlayacak kullanıcılar özellik sayesinde bir sonraki kelimeyi hızlı, zamanında ve doğru bir şekilde tahmin eden yapay zeka ile "daha verimli ve hızlı” yazabilecek. Microsoft, makine öğrenimini kullanan sistem ile kullanıcının yazma stilini öğrendikçe, kelime tahminlerinde daha yüksek doğruluğa ulaşabilecek. Bu özellikten yararlanmak istemeyenler için özelliği kapatmak mümkün.

Yazılan Metinler Sızdırılmayacak

Microsoft Word için kelime tahminleri özelliği bazı kullanıcılar tarafından soru işaretleriyle karşılandı. Özel iş görüşmeleri gibi yazışmalarda, Microsoft tarafından mevcut metin analizleri üzerinden veri alınıp alınamayacağı konuşulsa da kullanıcıların Microsoft Word geri bildirim merkezini kullanmadığı sürece herhangi bir veriye erişimin mümkün olmadığı belirtildi.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap