Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Microsoft, Windows 10 21H1 Güncellemesini Duyurdu

Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 için 21H1 güncellemesini duyurdu. Microsoft, güncellemenin performansa yönelik olduğunu ifade etti.

Windows 10 21H1 güncellemesi kullanıcılara çok farklı özellikler sunmayacak. Güncelleme ile birlikte yenilikler güvenlik ve performans alanında olacak. Ancak, güncelleme ile birlikte yeni hataların çıkma olasılığının da gözardı edilmemesi gerekiyor. Ayrıca güncellemenin ile sunulan özellikler birçok kullanıcının işine yaramayacak.

Şirket, düzenli olarak yayınladığı güncellemelerinde istikraraı sürdürürken aynı zamanda hızlı güncellemelerine Windows 10 21H1 güncellemesinde de devam edecek.

Windows Insider Kullanıcılarına Test İmkanı

Windows'un güncellemelerini test eden Windows Insider kullanıcıları, Windows 10 21H1 güncellemesinde de aynı deneyimi elde edecekler. Insider kullanıcılarına yönelik tamamlanmasının ardından bugün erişim sağlayabilecekler.

Windows 10 21H1 Güncellemesi İle Gelen Özellikler

  • ''Grup İlkesi Hizmeti'' uzaktan çalışma uygulamalarını daha fazla destekleyecek.
  • Windows Defender Application Guard artık daha performanslı. Uygulama optimizasyon işlemleriyle güçlendirildi.
  • Windows Hello çoklu kamera desteği verecek. Aynı zamanda yüz tanıma özelliğini kullanabilmek için bilgisayarda bulunan kameraları varsayılan olarak belirleyebilecek. Kullanıcılar aynı zamanda parmak iziyle oturum açmaya da devam edebilecekler.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap