Microsoft'un Surface Duo Modeli Avrupa’ya Geliyor

Microsoft’un Surface Duo adı ile geliştirdiği katlanabilir modeli Avrupa pazarına giriş yapıyor. Şirketin beklentileri oldukça yüksek.

Microsoft, katlanabilir Surface Duo cihazı için yeni bir dönem başlatıyor. İlk olarak cihazın fiyatı 999 Dolara kadar düşürülürken önümüzdeki hafta itibariyle cihazın Avrupa pazarında yer alacağı açıklandı. Açıklamalara göre Surface Duo, 18 Şubat'ta İngiltere, Fransa, Almanya ve Kanada'da satışa çıkacak. Çift ekranlı Surface Duo, böylece hem işletmeler hem de tüketiciler için ABD sınırları dışında ilk kez kullanıcılar ile buluşacak. Modeli olmak isteyenler perakende mağazaların dışında Microsoft Store üzerinden de satın almak mümkün olacak

ABD ile sınırlı kalmıştı!

Cihaz 18 Şubat tarihi itibariyle farklı Avrupa bölgelerinde satışa sunulması ile birlikte milyonlarca kişinin bulunduğu bir pazarda daha yüksek satış rakamlarına ulaşmaya çalışacak. Surface Duo modeli ilk olarak 2020’nin Eylül ayında piyasaya sunulmuş ve bu tarihten beri de sadece ABD’deki kullanıcılar için satışa çıkarılmıştı. Cihaz için 400 Dolar gibi bir indirime gidilmesi, dikkat çekmeyi başardı. Ancak tüm bunlara rağmen çift ekran desteği sağlayan pek çok uygulama ve Microsoft ürününden yoksun olan Surface Duo, bu nedenle kullanıcıları oldukça kısıtlıyor ve bu nedenle ilgi görmüyor.

Bu durumu değiştirmek adına TikTok gibi popüler uygulamalara yönelik özel güncellemeler yapılsa da tüm uygulama ve sistemler şu anda hala çift ekran desteklemiyor. Microsoft, Surface Duo için aylık güncellemeler vaat ederek kullanıcıları ikna etse de Aralık ayında bir güncelleme dahi sunulmamış olması, Surface Duo ile Microsoft’un Avrupa pazarında işinin zor olduğunu gösteriyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap