Microsoft, Surface Duo’nun Oyun Gücünü Ortaya Koymaya Çok Yakın

Surface Duo'yu geçen yıl piyasaya sürdükten sonra Microsoft, Xbox Game Pass uygulamasında mobil cihazlara Xbox Dokunmatik Kontrolleri için destek ekledi. Ancak söz konusu Surface Duo olduğunda, bu kontroller Duo'nun benzersiz tasarımından tam anlamıyla yararlanamadı.

Ancak bu yeni güncellemeyle, Microsoft sadece Xbox Game Pass Ultimate uygulamasındaki özel düzenler için Surface Duo'ya destek vermekle kalmıyor, aynı zamanda oyunların Duo'nun çift ekranını ve daha geniş en boy oranı ile ekranını daha iyi kullanmasını sağlayacak birkaç geliştirme alıyor.

Microsoft, Surface Duo'yu Düzenleme Modunda tutarken, Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla kullanılabilen 50'den fazla oyun için özel kontrol düzenleri oluşturabileceğinizi söylüyor.

Ayrıca içeriği görüntülemek, menüler arasında gezinmek ve hatta düğme ayarları oluşturmak için özel kontroller kullanabilecek. Ve Microsoft'un Xbox Dokunmatik Kontrolleri, Duo'nun ekranlarını sanal bir kontrol cihazı olarak kullandığından, herhangi bir aksesuara veya eklentiye ihtiyacınız olmayacak.

Görsel Kaynakları: Gizmodo, Microsoft

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap