Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Microsoft, Outlook İçin Yeni Asistanını Duyurdu

Microsoft, e-posta hizmeti Outlook'u yenileme yoluna gitti. Hizmetle ilgili oluşturduğu yeni bir makalede Outlook uygulamasının Windows, iOS ve Android sürümlerine eklenen ve eklenecek yeniliklerden söz etti. Microsoft'a göre uygulama artık çok daha işlevsel olacak.

Microsoft tarafından verilen bilgilere göre Outlook artık akıllı telefon ve bilgisayar arasında daha kolay bir kuruluma sahip olacak. Bu kolaylığı sağlanması için yeni bir QR kod sistemi oluşturuldu. Bu sayede bilgisayarda açılmış bir hesabın akıllı telefonlara aktarımı kolaylaştırılmış olacak.

Outlook uygulamasına eklenen yeni özelliklerden birisi ise otomatik yanıt önerileridir. Örneğin, bir görüşme talebi almanız durumunda bunu otomatik olarak reddet yanıtı verebileceksiniz. Böylece e-postaların yanıtlanması biraz daha kolay hale getirilecek.

Bunlara ek olarak uygulamanın Android sürümünde bildirim özelleştirilmesi gerçekleştirildi. Bu yeni bildirim özellikleri sayesinde Outlook uygulamasında bildirim alındığında onun işlevini özelleştirmek mümkün olacak. Böylece bir e-postayı bildirim üzerinden yanıtlamak, silmek ve arşivlemek daha kolay olacak.

Outlook'a Yeni Asistan

Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre Outlook uygulaması yeni bir yerleşik asistana sahip olacak. Bu asistan, yeni etkinlikler planlama, Teams üzerinden ekip üyelerine ulaşma ve dosya arama gibi çeşitli görevlerin yerine getirilmesini sağlayacak.

Buna ek olarak, Outlook'a hava durumu desteği gelecek. Outlook kullanırken belirli bir toplantı günü için hava durumu tavsiyesi alabileceksiniz. Böylece kullanıcıların hava durumuna göre hareket edebilmesi sağlanacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap