Microsoft Office Insider Programına Dahil Edildi 

Geçtiğimiz hafta Microsoft tarafından yapılan duyuru ile Microsoft Office’in yeni tasarımı paylaşılmıştı. Yapılan yeni duyuru ile birlikte uygulamanın yeni tasarımı ile Insider programına dahil edildiği belirtildi.

Windows 10 ve Windows 11 için geçtiğimiz hafta içerisinde özel bir duyuru gerçekleştiren Microsoft, mevcut işletim sistemlerindeki ofis uygulamalarının yeni bir tasarım ile kullanılacağını söyledi. Yapılan duyurunun ardından office programlarının hemen kullanıma sunulması beklense de Microsoft bu süreci geciktirdi. Geçtiğimiz gün içerisinde yapılan yeni bir blog gönderisi ile birlikte yeni Office tasarımının Beta’dan çıktığı ve Office Insiders'a sunulduğu belirtildi.

Microsoft Office’de neler var?

Microsoft Office, Windows 11 için geliştirilen yeni tasarım ile yeniden yorumlanmış durumda. Windows 11'in tüm tasarımı ile uyumlu bir şekilde olduğundan dolayı Windows 10 işletim sistemine göre Windows 11’de çok daha farklı bir görünüme sahip olan office programları, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Tasarım değişiklerinde ilk olarak göze çarpan detay üst kısımdaki şeritte yapılan sadeleştirme. Önceki versiyonlarda daha yoğun ve kalabalık bir şekilde görülen üst şerit, yenilenen tasarım ile birlikte daha kullanıcı dostu hale gelmiş durumda. 

Yeni Office nasıl kullanılacak?

Herhangi bir office uygulamasındaki hesap ayarlarından yapabileceğiniz kayıt ile yeni sürüm denenebilir. Office Insider programının Beta kanalına kayıt olan kişiler daha sonrasında yeni office Insider versiyonlarını kullanabiliyor. Word, Excel, PowerPoint ve Excel üzerinden yapılabilecek kayıtlarda, tek bir uygulamanın kullanılması yeterli. Programa kayıt olan kullanıcılar tüm ofis uygulamalarında yeni özellikleri deneyebiliyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap