Microsoft Office 2021, 5 Ekim'de Geliyor!

Microsoft Office 2021 için Microsoft tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada yeni sürümün 5 Ekim’de kullanıma sunulacağı belirtildi.

Microsoft Office 2021,  Microsoft tarafından geliştirilen Office serisinin son yeni versiyonu olacak. Uzun zamandan beri çalışmaların sürdüğü yeni uygulamalar, Windows 11 için özel olarak geliştirildi. Özel tasarım ve yeni özelliklerle desteklenen ofis paketi, açıklamalara göre 5 Ekim tarihi itibariyle kullanıma sunulacak. Windows 11 işletim sistemiyle birlikte Microsoft Office 2021 için de süreç başlamış olacak.

Microsoft Office 2021 neler sunacak?

Microsoft, her ne kadar 365 adı verilen bulut tabanlı uygulamaları ön plana çıkarmak istese de çevrimdışı durumlar için klasik Microsoft Office serisini de desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Microsoft Office 2021 de tek bir satın alma sonrasında tüm Office uygulamalarına bilgisayarlardan erişme imkanı sunuyor. Microsoft Office 2021’e ek Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda macOS ve Windows sistemlerde desteklenen Microsoft Office LTSC de duyuruldu.

Microsoft LTSC ne demek?

Microsoft Office 2021 olarak adlandırılan sürümler genellikle bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Kurumsal olarak geliştirilen ve satılan sürümler ise LTSC olarak adlandırılmaktadır. Bu bakımdan LTSC, devlet kurumları ve ticari müşteriler tarafından kullanılabilen Office 2021'in kurumsal odaklı bir sürümü olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda 5 Ekim ile birlikte Microsoft Office 2021 LTSC sürümü de kullanıma sunulmuş olacak.

Microsoft, Windows 11'i PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar için yeni nesil işletim sistemi olarak 5 Ekim'de piyasaya sürüyor. Windows sürümü, yeni bir görev çubuğu kullanıcı ara yüzü ve çok sayıda yeni geliştirme gibi ara yüzle ilgili değişikliklerle gelecek. Android uygulamaları desteği de yakında gelecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap