Microsoft, Konami ve Sega'yı Almak İstiyor

Japonya'da azalan Xbox satışlarını canlandırmak isteyen Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almak için çabalıyor.

Uzun bir süredir yakın ilişkiler içerisinde olan Microsoft ve Sega hakkında geçtiğimiz aylarda bazı iddialar ortaya atılmıştı. Ortaya atılan iddialar Microsoft'un Sega'yı bünyesine katmaya çalıştığı yönündeydi.

Ortaya atılan bilgiler Sega'ya ilgisi artan Microsoft'un, şirketi bünyesine alabileceği iddialarını güçlendirdi. Sega'yı bünyesine katmaya hazırlanan Microsoft'un, bir diğer Japon şirket Konami içinde girişimlerde bulunulduğu söyleniyor.

Tek Engel Sony

Japonya'daki Xbox satışlarında beklenen patlamayı yapamayan Microsoft, ülkedeki oyun konsolu piyasasına hakim olan Sony'nin arkasında kaldı. Şubat ayının son haftasında sadece 10 adet Xbox One ve 1.508 Xbox Series X ve S konsolu satıldı. Japonya'daki PS5 satış rakamları ise aynı hafta için 33 bin 792 oldu. Rakamlara bakıldığı zaman Sony'nin Japonyadaki hakimiyeti gözler önüne seriliyor. 

Sony'nin Japonyadaki popüleritesinin farkında olan Microsoft, ülkedeki konsol satışlarını arttırmak ve Sony ile rekabet edebilmek için Konami ve Sega'yı bünyesine katmak için çabalıyor. Her ne kadar iddialar ortaya atılsada satın alma ile ilgili net bir gelişme henüz yok.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap