Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Microsoft Edge’ye Çoklu Cihaz Desteği Geliyor

Microsoft son dönemlerde Microsoft Edge için yaptığı yeni geliştirmeler ile daha fazla kullanıcıya hitap etmeye çalışıyor. Şimdi ise çoklu cihaz desteğinin de sağlandığı açıklandı.

Microsoft, mobil ve masaüstü olarak Microsoft Edge’yi daha fazla ön plana çıkarabilmek adına çok farklı özellikler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise kullanıcıların birden fazla cihazda çalışması halinde kolay bir şekilde cihazdan cihaza geçiş yapılabileceği belirtildi.

Microsoft Edge tarayıcısını kullanan kullanıcılar, mevcut bilgisayardaki tüm oturumunu aynı şekilde diğer bilgisayara aktarabilecek. Bu sayede cihaz değişimi sırasında herhangi bir kesinti olmadan aynı şekilde kullanımını sürdürebilecek olan kullanıcılar, kaldıkları yerden işlerini devam ettirme imkanı bulacak. Geçtiğimiz ay boyunca testleri yapılan sekme paylaşma özelliği şimdi tüm Microsoft Edge kullanıcılarına sunuyor.

Yeni sekme paylaşım aracı olarak adlandırılan özellik sadece birkaç tıklama ile sekmelerin farklı cihazlara göndermesine imkan tanıyor. Kullanıcılar oluşturulan özel bir link üzerinden kaldıkları yerden çalışmalarına devam etme imkanı bulabiliyor. Bu sayede çoklu cihaz kullanan kullanıcılar için Edge üzerinden çalışma yapmak çok daha fazla verimlilik sunuyor. Şu anda Windows 10 ve macOS işletim sistemlerinde kullanıcılara güncelleme ile sunulmaya başlanan yenilik kısa süre içerisinde tüm Microsoft Edge kullanıcılarına ulaştırılmış olacak. Bu bakımdan yeni özelliği denemek isteyenler kısa süre içerisinde mevcut yenilikten yararlanabilecek.

Sekme paylaşım özelliği nasıl kullanılacak?

Sekme paylaşım özelliğinin kullanılabilmesi adına kullanıcıların kullandığı tüm cihazlarda Microsoft hesabı ile oturum açması zorunlu. Ardından mevcut tarayıcı açıldığında tüm sekmeler için diğer cihazlara kolay bir şekilde mevcut sekmeler için URL gönderilebilecek. Diğer cihaz açıldığında mevcut bildirimi alacak kullanıcılar, URL üzerinden Microsoft Edge’yi açtığında tüm sekmeler aynı şekilde ekranda yer alacak. 

(Image credit: Shutterstock / monticello)
 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap