Microsoft, Edge’de Çocuk Modunu Test Ediyor

Microsoft tarafından yapılan son açıklamada Edge için özel çocuk modunun test edildiği belirtildi.

Son dönemlerde bir dizi yenilik ile Edge tarayıcısını ön plana çıkarmak isteyen Microsoft, şimdi ise ailelere yönelik bir özellik üzerinde çalışıyor. Microsoft, web'de gezinirken çocukları korumaya yardımcı olmak için Edge tarayıcısında bir Çocuk Modu test etmeye başladı. İlgili özellik öncelikle 5-12 yaş arası çocuklara yönelik geliştirilecek. Şu anda Edge Insiders test kullanıcılarına sunulan özellik, test aşamasının ardından tarayıcıya entegre edilecek.

Microsoft Edge Çocuk Modu Neler Sunacak?

Çocuk Modu aktif edilmek istendiğinde, Edge profil bölümünden etkinleştirecek. Ekstra çocuk hesabı ve yetişkin hesabı gibi ayarlamalar olmayacak. Çocuk profilinde, çocukların modu kapatmak istemesi halinde güvenlik şifresi devreye girecek. Böylece ebeveynler tarafından belirlenen parola girilmediği takdirde güvenli moddan çıkış yapılamayacak. Aynı zamanda siteler için istisna ayarlamaların yapılabileceği çocuk modunda, siteler eklenip çıkarılabilecek.

Microsoft’tan Çocuklara Güvenli İnternet İmkanı

Özellikle pandemi döneminde çocukların online olduğu süre artarken, bu tip yenilikler ve özellikler dünya genelinde dikkat çekiyor. Ailelerin çocukların internet başındayken güvende kalmasını sağlaması adına Microsoft Edge ile getirilen bu yenilik, tarayıcı kullanımlarını arttırabilir. Microsoft resmi açıklamasında Bing güvenli arama motoru üzerine inşa edilen yeni özelliğin daha gelişmiş özelliklerle destekleneceğinin de vurgulaması, bu alanda yeni gelişmelerin yaşanacağını şimdiden gösteriyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap