Microsoft Edge Kullanıcıları İçin Ödül Programı Başlatılabilir

Microsoft, tarayıcı pazarında daha da aktif hale getirmeyi istediği Microsoft Edge için yeni bir ödül programını devreye alabilir.

Microsoft uzun yıllar boyunca farklı motorlar ve altyapılar kullanarak İnternet Explorer ve Edge tarayıcılarını geliştirse de sektördeki tüm rakipleri farklı bir ortak altyapıyı kullanıyordu. Chromium altyapısına geçtiğimiz yıllarda geçiş yapan ve yeni bir tarayıcı geliştiren Microsoft, yeni tarayıcısını daha fazla ön plana çıkarabilmek adına bir dizi yenilik getirmeyi planlıyor.

Yeni tarayıcı için ilk izlenimler pek çok kullanıcı için olumlu olsa da Chrome ve Opera gibi sektörün en popüler tarayıcılarından Microsoft Edge için geçiş istenen seviyede değil. Yazılım devi şimdi ise kullanıcıların yeni internet tarayıcısına şans vermesi adına ödül programına yer vermeyi istiyor.

Edge kullanıcılarına Microsoft Rewards puanı!

Edinilen bilgiye göre Microsoft'un özel ödül programı olan Microsoft Rewards artık Edge tarayıcısı için aktif hale gelecek. Şu anda kullanıcılar oyun satın almak, Bing arama motorunu kullanmak ve günlük pek çok farklı teklifi değerlendirerek Microsoft Rewards sisteminde puan kazanabiliyor Microsoft sisteminin de bu ödül programına dahil edilmesi, özellikle halihazırdaki Microsoft Edge kullanıcılarını çok daha memnun edecek.

Microsoft Edge’yi kuran ve Bing arama motorunu kullanmaya başlayan kişiler, normal aldıkları puanlardan çok daha fazlasını kazanmaya başladı. Şu anda geliştirme aşamasında olan özellik hakkında Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak kısa süre içerisinde Microsoft ödül puanlarını artıracak yeni bir sistemin tanıtılması ve mevcut ödül sistemi ile birlikte Microsoft Edge tarayıcısının da ön plana çıkarılması bekleniyor. Üstelik bu durum şirkete yakın kaynaklar tarafından da doğrulandı. Yeni sistem için birkaç hafta beklememiz gerekebilir.

Özellikle son dönemlerde Google Chrome’a yönelik avantajlı yönleri ile ön plana çıkarılmaya çalışılan Microsoft Edge’nin daha az bellek kullanması ve batarya kullanımlarında da Chrome’a göre daha avantajlı olması, sıklıkla vurgulanan özellikler arasında yer alıyordu.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap