Microsoft Edge'e İki Yeni Özellik Geliyor

ABD'nin en önde gelen yazılım devlerinden biri olan Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için iki yeni özellik sundu. Her iki özelliğin de kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik olduğunu düşünürsek Microsoft'un bu konuda gözünü kararttığını düşünmek doğru olacaktır.

Edge'e gelen özelliklerden ilki alışveriş tutkunlarını kendisine çekecek. Kullanıcılar sunulan bu yeni özelliği kullanarak satın almak istedikleri bir ürünün fiyat karşılaştırmasını doğrudan tarayıcıdaki yeni bir bölüm üzerinden yapabilecekler.

Edge'in fiyat karşılaştırma özelliği şimdilik sadece ABD'de belirli perakendecilerle uyumlu çalışıyor olsa bile hizmet ağının genişleyeceğini düşünmek çok zor değil. Microsoft'un özelliği genişletirken aynı zamanda ona daha işlevsel nitelikler kazandırması bekleniyor.

Edge'e gelen ikinci özellik ise hızlı ekran görüntüsü alabilmekle ilgili. Ekran görüntüsü almak, bazı kullanıcılar için çok önemli bir durum diyebiliriz. Geliştiriciler yeni ekran görüntüsü aracıyla tarayıcı üzerinden sayfayı kaydırarak ekran görüntüsü almayı mümkün hale getirmektedir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap