MTG Arena Android ve iOS’a Geliyor

Uzun zamandan beri beklenen MTG Arena için yapılan son duyuruda oyunun 25 Mart tarihi itibariyle tüm dünya genelinde yayınlanacağı belirtildi. Kademeli bir şekilde tüm bölgelerde yayınlanacak olan oyun, hem iOS’ta hem de Android’de desteklenecek.

Oyun Ocak ayının sonlarına doğru Android versiyonuyla Beta testlerine tabi tutulmuştu. Oyunun tüm bölgelerde ne zaman erişilebilir duruma geleceği bilinmiyor. Ancak başlangıç aşamasında Avrupa önceliğe sahip olacak. Kısa süre içerisinde ise tüm oyuncular için genel olarak marketler üzerinden oyunun indirilmesi mümkün.

MTG Arena için bilgisayar güncellemesi alınabilecek

Oyunu PC sürümünde oynayan kullanıcıların yeni bir hesap almasına gerek kalmayacak. Mobil sürümde de kullanıcılar oluşturdukları kart koleksiyonlarını kullanabilecek. Yeni oyuncuların ise yeni bir hesap oluşturarak oyuna dahil olması mümkün olacak.  Oyuna mobil versiyon ile başlayan oyuncular ise mevcut kartlarını ve koleksiyonlarını aynı şekilde bilgisayar versiyonuna taşıyabilecek.

Magic: The Gathering hakkında

Magic: The Gathering, ilk olarak 1993'te piyasaya sürülmüştü. Fiziki, standart bir kart oyunu olarak dikkat çeken Magic: The Gathering uzun yılların ardından dijital ortama taşındı. Magic: The Gathering Arena, Eylül 2019'da (İki yıllık bir beta sürümün ardından), bilgisayar versiyonuyla tanıtıldı. Kısa sürede popüler hale gelen oyun, mobil versiyonun da geliştirilmesi ile birlikte geniş bir oyuncu kitlesine ulaşabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap