Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Mercedes, 2021 Maybach S-Serisi'ni Tanıttı

Almanya merkezli otomobil üreticisi Mercedes, yeni Maybach S-Serisi otomobilini tanıttı. Otomobil şıklığı, üst düzey premium özelliklerini ve teknolojiyi tümüyle öne çıkaran yapıya sahip olarak gözleri üzerine çevirmeyi başarıyor.

Mercedes, 2021 Maybach S-Serisi'nde hem sürüclere hem de yolculara keyifli anlar yaşatan premium kalitede yaşam alanı, sürücülere yardımcı olan akıllı sürüş asistanları, tatmin edici motor seçenekleri ile sınıfının iddialı araçları arasında yer alıyor.

Dış Tasarım

Yeni Mercedes Maybach S-Serisi dış tasarımında iki farklı renk kullanım seçeneği sunuyor. Ön tarafına bakıldığında dikey çizgilerle donatılmış geniş bir ızgara aracın gücünü gösterir nitelikte karşımıza çıkıyor. Yeni ve güçlü görünüme sahip kaputun hemen altında bulunan Digital Light teknolojisine sahip farların tasarımını aracın görünüşünü tamamlıyor. Araç, krom detayların kullanımı konusunda da oldukça bonkör bir imaj çiziyor. Cam çerçevelerinin etrafı, kapı kolları, arka tampon, difüzörler dikkat çekici krom detaylar içeriyor. Ayrıca 2021 Mercedes Maybach S-Serisi özel tasarlanan 20’’ boyutunda, çok kollu jantlara sahip olarak sunuluyor.

İç Tasarım

Mercedes, lüks otomobilin iç mekanında kalite algısı çok üst seviyelerde yaşatılıyor. Sürücüyü ön konsolda ilk karşılayan 12.8 inç ekran boyutuna sahip multimedya ekranı ve dijital gösterge ekranı oluyor, arka koltuklarda seyehat edecekleri ise 11.6 inç boyuta sahip iki ekran karşılıyor.. Aracın iç mekanında aktif gürültü engelleme ve MBUX teknolojisi yer alıyor. Isıtmalı ve masaj özelliğine sahip yüksek kalitede koltuklar, yolcuya doğru ilerleyen emniyet kemeri sistemi, iç aydınlatma, buton yardımı ile kapı kapama, mini buzdolabı iç mekanın temel özelliklerini yansıtıyor. Ayrıca 180 mm uzayan araç, yolcuların daha da rahat edebileceği yaşam alanı sunmasına sebep oluyor.

Motor Seçenekleri

Yeni Mercedes Maybach S-Serisi, en düşük motor seçeneği olarak 500 beygir güç üreten, 3.0 litrelik plug-in hibrit motoru sunuyor. S580 modelinde 496 beygir güç üreten 4.0 litrelik motor seçeneği sunulurken S650 modelinde ise 600 beygir güç üreten 6.0 litrelik motor seçeneği kullanıcılara sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap