Malphite CT (Counter): Malphite Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Malphite CT (Malphite counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Malphite karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-72]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Malphite karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Malphite karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Malphite counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Malphite counter taktikleri

Malphite oyunun erken evresinde güçsüz durumdadır. Bu nedenle oyunun erken evresinde güvenli oynamaya özen gösterir ve bunu gücünü bulana kadar devam ettirir. Oyunun erken evresinde onunla hasar takasına girmeli ve gerektiği zaman agresif oynayarak farm yapmasına engel olmalısın. Koridor aşamasında bu şekilde ona üstünlük kurabilirsin.

Malphite özellikle pasif yeteneğinden gelen kalkana sahip olduğu zaman çok daha güçlü olur. Hasarın ile önce kalkanı eritmeye çalışırsın. Bu nedenle agresif oynaman ve tekrardan kalkan almasına engel olman gerekir. Malphite kalkanı kazandığı zaman onu rahatsız etmeye çalışmalı ve herhangi bir hamle yapmadan önce kalkanı ortadan kaldırmayı denemelisin.

6. seviye olana kadar Malphite’ın haritada dolanma ve hasar takasında bulunma potansiyeli oldukça düşüktür. Minyon dalgasını ileride tutmayı başarırsan koridoru ittirmesine neden olabilirsin. Bu sayede onun haritada gezmesini engellersin. Ancak koridoru çok fazla ittirmemek için çaba göstermelisin. Çünkü bunu yaparsan ona eşleşmeyi kazanma fırsatı tanımış olursun.

Malphite counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Malphite özel yeteneğini kullanabilir olduğu zaman hiçbir şekilde görevlerin peşinden gitmemelisin. Baron veya ejder almaya çalışırken kolayca bir tehdit olabilecektir. Takım arkadaşlarınla ne kadar yakın oynarsan ona potansiyel hamleleri yapma konusunda bir o kadar fazla fırsat tanımış olursun.

Malphite genel olarak rakip takımın bir arada olmasını bekler. Bu fırsatı elde ettiği zaman mücadele başlatmaya çalışır. Gereksiz yerine üzerine gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Çünkü bu tür hamleleri genelde yan taraflardan gerçekleştirmeye çalışır. Çalılıkları iyi bir biçimde kontrol etmeli ve buralara gerekli olan totemleri yerleştirmeyi denemelisin.

Malphite özellikle R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman etkisini yitiren bir şampiyondur. Her ne kadar çok dayanıklı olsa bile kitle kontrol etkilerine karşı savunmasız durumdadır. Özel yeteneğini kullanmasına engel olabilirsen onunla savaşmayı düşünmelisin. Aksi durumda birçok hasar takasından onun avantajlı bir şekilde çıkacağından emin olabilirsin.

Malphite'ın potansiyeli

Malphite özellikle pasif yeteneği etkinleştiği zaman koridor aşamasında çok güçlü olur. Çünkü bu yetenek onu gelen hasardan korur. Bir şekilde onun bu kalkanı elde etmesine engel olmalısın. Onu rahatsız etmeli ve onunla hasar takasına girişmeyi denemelisin. Diğer pek çok koşulda ve senaryoda Malphite’ın avantajlı olacağını bilmelisin.

Malphite geri gidip ilk eşyasını tamamladıktan sonra hasar takası potansiyeli epey yükselecektir. Bu sayede çok fazla hasar vermeye başlayacaktır. Hasar takasında bulunurken bunu aklında tutmayı denemelisin. Çünkü hasar takasında süre ne kadar uzarsa bu durum Malphite’ın bir o kadar işine gelecektir. Karşında yıkılması zor bir kayanın olduğunu unutmamalısın.

6. seviye olduktan sonra Malphite önemli bir güç patlaması yaşar. Hasar takası potansiyeli yükselir ve takımı için skor oyunları gerçekleştirmeye başlayabilir. Malphite’ın özel yeteneği kullanılabilir oldukça dikkatli olmalısın. Hasar takaslarını gereksiz yere uzatmamalı ve aynı zamanda görüşünün olmadığı bölgelerde çok fazla vakit harcamamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap