Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Makyajlanan Subaru XV Türkiye'de Satışa Sunuldu

Japon otomobil üreticisi Subaru, SUV sınıfında yer alan Subaru XV otomobilini Türkiye’de satışa sundu. Subaru XV, geçtiğimiz aylarda birçok bölgesinde değişim yaşamıştı.

Tasarım

Subaru XV, yeni tasarımı ile kullanıcılarını sportif, güçlü ve eksiksiz bir otomobile ulaştırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda LED teknolojili farlara, çift bölmeli stoplara kavuşmuştu. Bu ay içinde ise yeni tampona, yeni tasarım 17 inç boyutundaki jantlara kavuştu. 

Subaru XV, şehir ve arazi ortamlarında Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemi ile her an hizmete hazır görünüyor. Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemi ile hassas direksiyon teknolojisi birleşerek sürücünün komutlarına en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor.

Subaru XV, iç mekanında 8 inç boyutunda Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip multimedya sistemine ve 6.3 inç boyutunda gösterge ekranına sahip şekilde sürücüleri karşılıyor. Deri kaplamalı direksiyon ve vites topuzunun yanında, 1.6i Xclusive versiyonunda turuncu renkte dikişlere sahip deri koltuklarda kullanıcılara sunuluyor.

Güvenlik

1.6i Xtreme ve 1.6i Xclusive olarak iki versiyonu bulunan Subaru XV her iki modelde de güvenlik paketlerini oldukça iyi derecede, standart olarak sunuyor. EyeSight isimli önleyici güvenlik paketi ile çarpışma önleyici frenleme, hız kontrolü, şerit takip sistemi, çarpışma önleyici gaz kontrolü gibi sistemler standart olarak sunuluyor. Ayrıca otomobilin güvenlik özelliklerinde hırsızlık önleyici sistem, acil fren desteği, 3 noktalı emniyet kemeri, yan hava yastıkları, darbe sönümleyici koltuklar da standart olarak sunuluyor.

Motor ve Performans

Subaru XV, 1.6i Xtreme ve 1.6i Xclusive versiyonları 114 beygir güç, 150 Nm tork üreten dört silindirli 1.5 litrelik benzinli motora sahip. Her iki versiyonda 0-100 km/sa hızlanmasını 13,9 saniyede gerçekleştiriyor ve maksimum 175 km/sa hıza ulaşıyor.

Makyajlanan Subaru XV Fiyatı Ne Kadar?

Subaru XV 1.6i Xtreme 359.954 TL

Subaru XV 1.6i Xclusive 399.355 TL

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap