Makyajlanan Renault 2021 Trafic'in Özellikleri

Fransız otomobil üreticisi Renault, hafif ticari sınıf aracı olan 2021 Trafic’i tanıttı. 2021 Trafic, diğer Renault modellerine benzer bir ön tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Makyajlanan 2021 Renault Trafic’in, ön yüzündeki gelişmeler, yeni eklenen kırmızı renk seçeneği, yeni tasarım jantları, yenilenen ve dolup taşan teknolojileri ile birlikte Mart ayında kullanıcıları ile buluşması bekleniyor.

Dış Tasarım

2021 Renault Trafic, SpaceClass ve Combi isimlerinde iki farklı gövde seçeneği ile tanıtıldı. Diğer Renault modellerinde görülen büyük ızgara ve yeni LED farlara sahip görünümü, krom parçalar ile birlikte oldukça şık duruyor. Trafic, renk hacmini arttırarak artık 7 farklı renk seçeneği sunarken aynı zamanda yeni tasarım 17’’ boyutunda yeni jantlara da sahip.

İç Tasarım

2021 Renault Trafic makyajlamanın ardından iç tasarımda da yeniliklerle birlikte geliyor. 8’’ boyutunda multimedya ekrana sahip olan Trafic, Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor. Kablosuz şarj, direksiyonda bulunan kontrol düğmeleri ve klima kumandaları kullanıcının rahatça erişebileceği şekilde konumlandırılıyor. Ayrıca 2021 Trafic, 9 kişiye varan oturma alanı ve 86 litrelik depolama hacmi sunuyor.

Güvenlik ve Teknoloji

2021 Renault Trafic'in güvenlik ve teknoloji alanında oldukça dolu bir yenilenme dönemi geçirdiği gözüküyor. Aracın standart ve opsiyonel donanımlarında adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi, acil durum freni, kör nokta uyarıcısı gibi birçok özellik mevcut.

Motor Özellikleri

Renault’un bilinen dCi dizel motoruna sahip olacak olan 2021 Trafic, 110, 150 ve 170 beygir güç seçenekleri ile birlikte geliyor. Şanzıman seçeneğinde ise 6 ileri manuel ve 6 ileri çift kavramalı seçenekler sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap