Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Makyajlanan Mercedes-Benz E-Serisi Coupe ve Cabriolet Satışa Sunuldu

Mercedes-Benz, makyajlanmış E-Serisi Coupe ve Cabriolet araçları Türkiye’de satışa sundu. Tasarımları ve performansları ile spor otomobil severlerin dikkatini çekecek olan yeni E-Serisi Coupe ve Cabriolet araçların özelliklerinden bahsettik.

Dış Tasarım

Yeni E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet dış tasarımlarında ön tarafta LED farları, geniş ızgaraları, arka tarafta ise iki parçalı spotları ile sportif görünümü yakalamış gözüküyor. İstekler doğrultusunda tasarlanan jantların her iki aracında tasarımına hoş hava kattığı söylenebilir. E-Serisi Cabriolet, E-Serisi Coupe’a göre güçlü ve sportif görünümünü sadelikle harmanlamış olarak gözüküyor. Ancak her iki aracın da benzer bir dış tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Dış tasarımda dikkat çeken LED farlar standart olarak sunulurken ULTRA RANGE uzun farların içinde bulunduğu MULTIBEAM LED teknolojisine sahip farlar opsiyonel olarak kullanıcılara sunuluyor.

İç Tasarım

Yeni E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet iç tasarımlarında da benzerlikler taşıyor. 12.3 inç boyutunda MBUX sistemine sahip iki ekran aracın içindeki kalite hissini arttırıyor. Yenilenmiş dokunmatik direksiyon, 64 farklı renkte aydınlatma sistemi, yüksek kaliteli malzemelerle donatılmış iç mekana sahip olan araçlar ayrıca Burmester surround ses sistemi ile keyifli müzik deneyimi sunuyor.

Motor ve Performans

Yeni E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet kaputunun altında 258 beygir güç ve 370 Nm tork üreten 2.0 litrelik turbo benzinli motora sahip. EQ Boost elektrik ünitesine sahip olan araçlara bu ünite ek olarak 14 beygir güç ve 150 Nm tork desteği sağlıyor. Her iki araçta 9G-TRONIC tam otomatik şanzıman ile kullanıcılarına sunuluyor. Yeni E-Serisi Coupe 0-100 km/sa hızlanmasını 6,4 saniyede gerçekleştirirken Yeni E-Serisi Cabriolet ise 0-100 km/sa arası hızlanmasını 6,6 saniyede gerçekleştiriyor. Her iki aracın hız sınırı ise 250 km/sa olarak sabitlenmiş durumda.

Güvenlik

Sürücüyü ve yayayı koruyacak olan bilgilendirme sistemlerini içeren Sürüş Yardım Paketi ile hız uyarlaması, şerit değişimi, manevra, çarpışma riski gibi durumlarda sürücüye en yeni hizmetleri sunuyor.

URBAN GUARD sistemi ile konum değişikliğini, hırsızlığı, araç içindeki hareketlenmeleri algılayıp uygulama yolu ile araç sahibini bilgilendiriyor. Araçta bulunan sensörler araca karşı olan hareketleri kaydedebiliyor ve araç çalıştırıldığında bilgi ekranında bir kerelik gösterim sunuyor.

Fiyatları Ne Kadar?

E-Serisi Coupe 1.355.000 TL’den, E-Serisi Cabriolet ise 1.558.000 TL’den başlayan fiyatlar ile Ekim ayında satışa sunuldu.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap