Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Makyajlanan 2021 Nissan Navara Tanıtıldı

Japonya merkezli otomobil üreticisi Nissan, pick-up aracı olan Navara’nın makyajlanmış halini tanıttı. Makyajlanan 2021 Nissan Navara’nın kaslı ve güçlü bir görünüm elde ettiği söylenebilir. Yenilenen Navara’nın ilk olarak Tayland’da daha sonra ise diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Yenilenen Nissan Navara, kaputunun altında herhangi bir değişikliğe gitmezken aynı zamanda Pro-4X versiyonuna ve tasarımda yeniliklere kavuşuyor. Teknolojik olarakta genişleyen özellikleri ile standart olarak birçok güvenlik özelliği sunuyor.

Tasarım

2021 Nissan Navara, ön yüzünde ızgara ve farlarda değişim yaşamış. Izgaranın yenilenip Navara detayının eklenmesi ve bi-LED teknolojili yeni farları en belirgin değişim yaşayan bölgeler arasında yer alıyor. Arka yüzün de ise yenilenen stop lambalarının yanı sıra makyajlama sonrası artan yük kapasitesi ve güçlenen aksı sürücüleri memnun edecek gibi görünüyor. Ayrıca Navara, makyajlamanın ardından yeni eklenen PRO-4X versiyonu ile off-road tutkunlarına hitap edecek. Yeni off-road versiyonu ile özel lastikler standart olarak sunulacak.

İç mekana bakıldığında en büyük değişiliğin direksiyon üzerinde yapıldığı göze çarpıyor. 8’’ boyutundaki multimedya ekranı ve 7’’ boyutundaki direksiyonun arkasına konumlandırılan dijital gösterge yenilikler arasında gösterilebilir. Mutlimedya ekran Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile sürücülere kolaylış sağlıyor.

Motor

Makyajlanan 2021 Nissan Navara, gücünü daha önceden bildiğimiz 190 beygir güç ve 450 NM tork üreten 2.3 litrelik turbo dizel motordan alıyor. Motorun şanzıman seçeneklerinde ise 6 ileri manuel ya da 7 ileri otomatik tercihleri yapılabiliyor.

Güvenlik

Navara, standart olarak sunulan birçok güvenlik teknolojisine sahip olarak sürücülere sunuluyor. Acil durum freni, ön çarpışma uyarısı, dört kamera desteği ile çevreyi görüntüleme ve kolay park imkanı tanıyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap