Magic The Gathering Arena Google Play’de Yayınlandı

Kağıt oyunu türündeki Magic: The Gathering Arena, Google Play Store’de yerini aldı. Oyun kısa süre içerisinde dikkat çekerken PC sonrasında mobilde de başarı için göz kırpmayı başardı. 

Magic: The Gathering Arena adlı oyun için uzun zamandan beri oyun sektöründe tanıtım yapılmış ve oyunun dikkat çekmesi sağlanmıştı. Yapılan son duyuruda ise Magic: The Gathering Arena’nın Google Play Store’de erken erişim dahilinde oyunculara sunulduğu belirtildi. Oyunun kısa süre içerisinde iOS App Store’de de yayınlanması bekleniyor. 

Magic: The Gathering Arena Mobilde Başarılı Olacak Mı?

PC versiyonuyla geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran Magic: The Gathering Arena, mobilde de iddialı. Ancak şu an için henüz değerlendirme yapılabilmesi için erken. Mobil cihazlarda oynanışı kolay hale getirmek adına tek dokunuş ile kartları büyütebilmek mümkün. Böylece oyunda geniş bir tabloya bakmak mümkün olurken, detayları görmek isteyenler için dokunmak da yeterli. Oyun için getirilen en büyük kolaylık PC sürümüyle birlikte çapraz oyuna imkan tanıması.

Oyunu bilgisayarda oynayan kullanıcılar mobile geçtiğinde yeni bir hesap açmasına gerek kalmayacak ve aynı hesabı mobilde de kullanabilecek. Böylece daha fazla gelişim elde edebilmek mümkün olacak. 

29 Ocak 2021 tarihi itibariyle yayınlanan oyunda şu ana kadar 50 bin indirme eşiği aşıldı. Ücretsiz bir oyun olan Magic: The Gathering Arena, oyun içi satın alma seçeneğine sahip. Ancak pay to win sistemine sahip olmayan oyunda seviye ilerledikçe ödüller kazanmak ve daha güçlü destelere sahip olmak mümkün. Üstelik ilk defa oyunu oynayacaklar için de öğretici bölümü bulunuyor. Yapay zekaya karşı denemeler yapabilecek oyuncular, böylece oyunu daha iyi kavrayabilecek. Diğer oyunlara göre farklı oyun içi modlar sahip olan Magic: The Gathering Arena, böylece heyecanın azalmadığı bir keyif sunuyor. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap