Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

MacBook Pro SD Kart Destekli Olabilir

Apple tarafından üretilen ve 2021'in ilk çeyreğinde sunulması beklenen MacBook Pro hakkında önemli bir gelişme ortaya atıldı.

Apple'ın ürettiği MacBook Pro, uzun yıllardır SD kart girişi desteklemiyor. Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen 2021 MacBook Pro için yeni iddialar ortaya atıldı. 14.1 inç ve 16 inç ekran boyutlarına sahip olan yeni MacBook Pro, yenilenen tasarım ile yine adından söz ettireceğe benziyor. 

MacBook Pro yenilen tasarımı ile ARM tabanlı Apple Silicon işlemcisi ve mini LED ekranı ile MagSafe ve bazı bağlantıların geri dönebileceği söyleniyor. Bu iddialar konuşulmaya devam ederken 2021 MacBook Pro için yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddia MacBook Pro yeni modellerinin SD kart girişine sahip olacağı yönünde.2016 yılından beri SD kart desteği bulunmayan MacBook Pro, kullanıcılarına Thunderbolt 3 bağlantısını sunmuştu. Thunderbolt 3 ile birlikte kullanıcılar daha fazla aksesuar taşımak zorunda kalmışlardı.  

MacBook Pro hakkında bir diğer söylenti ise Apple işlemcisi hakkında. Söylentilere göre Apple, yeni modelinde 12 çekirdekli bir işlemci kullanacak. İşlemcinin geliştirilmesi şüphesiz performans olarak büyük farklılıklar sunacak ve bununla birlikte SD kart yuvası eklentisi, yaratıcı profesyonellerin büyük bir heyecanla bekleyeceği bir özellik olacak.

Son olarak MacBook Pro 2021 modellerinde USB 4 desteği bulunabilir. Üretim maliyetlerini düşürerek MacBook Pro fiyatlarını cazip hale getirmek için Apple'ın Touch Bar'ı da piyasaya süreceği söyleniyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap