MacBook Pro İçin Batarya Değişim Programı Başlatıldı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2016 ve 2017 model MacBook Pro'lar için ücretsiz batarya değişim programı başlattı.

Bazı MacBook Pro kullanıcıları, cihazlarının %1'den fazla şarj olmamasından şikayetçiydi. Şikayetlerin üzerine incelemelerde bulunan Apple sorunu onayladı. Apple, konuyla ilgili Apple Destek sayfasında açıklamada bulundu.

Apple tarafından yapılan açıklamada ise şu sözler kullanıldı: ''Çok az sayıda müşteri 2016 veya 2017 MacBook Pro bilgisayarlarında pilin %1'den fazla şarj olmaması sorunu yaşamıştır. Bu aygıtlardaki pil sağlığı ''Servis Öneriliyor'' iletisini gösterir. Pil sağlığı pilin Normal olduğunu gösteriyorsa piliniz bu sorundan etkilenmemiştir.''

Apple, Sorun İçin Güncelleme Yayımladı

Apple, sorunu çözmeye yönelik çalışmalar hakkında da ''Bilgisayarınız ücretsiz pil değişimine uygun olup olmadığının doğrulanması için servis işleminden önce incelenir. Apple ayrıca bu sorunun diğer 2016 ve 2017 MacBook Pro bilgisayarlarda yaşanmasını önlemek üzere bir macOS güncellemesi yayımlamıştır. Lütfen macOS Big Sur 11.2.1 veya sonraki bir sürüme güncelleyin ya da macOS Catalina 10.15.7 ek güncellemesini yükleyin.'' sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap