Mac İçin En İyi 5 Takvim Uygulaması

İşleri organize etmek için yetenekli ve zengin özelliklere sahip bir takvim uygulamasının yerini hiçbir şey tutamaz. Günün geri kalanı için programınızı görmek için baktığınız ilk şey bu olabilecektir. Her işletim sistemi varsayılan bir takvim uygulamasıyla birlikte gelir. Ama en iyi ihtimalle temel düzeydedirler.

MacOS'taki Apple Takvim gerçekten iyi bir takvim uygulamasıdır ama daha fazlasına ihtiyaç duymanız söz konusu olabilecektir. Mac App Store ve web ortamında bulabileceğiniz çok farklı takvim uygulamaları vardır. Mac için geliştirilmiş olan üçüncü taraf uygulamalarından bazılarını size sunmak istedik.

5. Any.Do

Any.Do, öncelikle mükemmel bir takvim eklentisi sunan bir görev yönetimi uygulamasıdır. Mac uygulamasında Any.Do uygulamasının estetik yanından epey bir hoşlanacaksınız. Temayı değiştirebilir ve hatta farklı arka plan duvar kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir etkinlik eklerken, notlar, URL, konum ve daha fazlası gibi temel ayrıntıları ekleyebilirsiniz. Any.Do, üçüncü taraf uygulama entegrasyonunda üstünlük sağlar. Evernote, Trello, Slack, OneNote ve daha fazlası gibi büyük isimler dahil olmak üzere 1500'den fazla hizmeti desteklemektedir.

Zaps heyecan verici bir eklentidir. Üçüncü taraf uygulamalar ve Any.Do ile çalışan kullanıma hazır otomasyon hizmetleri vardır. Örneğin, Evernote hatırlatıcılarını Any.Do'ya doğrudan entegre edebilirsiniz. Ayrıca Any.Do için kullanılabilen 2.000'den fazla yerleşik Zap olduğunu unutmamak gerekir.

4. BusyCal

Varsayılan olarak, BusyCal takviminizi gün, hafta, yıl ve liste olarak görüntülemenize izin verir. Teklifteki özelleştirme seçenekleri beğendim. Bir yazı tipi yüzü ve boyutu, takvim renkleri, saat biçimi ve daha fazlasını seçerek takvimin görünümünü değiştirebilirsiniz.

BusyCal'ın en popüler özelliklerinden biri etkinlik ayrıntılarını verimli bir şekilde görüntülemenizi ve düzenlemenizi sağlayan, kenar çubuğunda görünen gömülü bilgi panelidir. Ayrıca bu bölümü özelleştirme şansınız vardır. Saat dilimleri, etiketler ve grafikler gibi yalnızca temel bilgileri ve ek alanları göstermeyi seçebilirsiniz.

BusyCal'da yapılacak listesi uygulamaları takvimine entegre edilir, son tarihlerine göre görüntülenirler ve tamamlana kadar ileriye taşınabilirler. Kullanıcıların bir toplantıya seyahat için zaman eklemelerine olanak tanıyan seyahat süresi eklentisi de vardır. Sabit bir seyahat süresi belirleyebilirsiniz.

3. Woven Calendar and Scheduling

Woven Calendar, geleneksel takvimler arasında yeni bir soluk getirir. Varsayılan ana sayfa, son güncellemelerin, haftalık genel toplantı süresi istatistiklerinin, seyahat saatlerinin ve etiketlerin mükemmel birleşiminden oluşmaktadır.

Woven Calendar kullanırken benim için iki işlev öne çıkmış durumdadır. Bir etkinlik oluşturduğunuzda bir grup anketi oluşturabilirsiniz. Ayrıca üyelerinizden uygun bir toplantı zamanı için oy vermelerini isteyebilirsiniz. Böylece takvimi daha işlevsel bir biçimde kullanabilirsiniz.

Planlama bölümü başka bir kullanışlı eklentidir. Daha sonra planlamak için tüm görevleri, anketleri ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. Woven Calendar, yaklaşan etkinliğinizin nerede olduğunu ve bir gün içinde ne kadar seyahate ihtiyacınız olacağını gösteren entegre bir harita görünümüne sahiptir.

2. Microsoft Outlook

Çoğunlukla e-posta işleviyle bilinen Microsoft Outlook, her zaman yetenekli bir takvim eklentisine sahip olmamıştı. Yazılım devi, 2015 yılında popüler Sunrise Calendar uygulamasını satın aldı ve onu varsayılan takvim özelliklerine dahil etti.

Bir etkinlik eklerken Outlook, konum, Skype araması, açıklama ve daha fazlası gibi ayrıntılar eklemenize izin verir. En sevdiğiniz işlev muhtemelen ilgi çekici takvimler olacaktır. İyi bilinen TV dizilerinden basketbol, tenis, futbol gibi popüler sporlardan programları içe aktarabilirsiniz.

Varsayılan Outlook giriş sayfası, aylık bir görünüm sağlar. Hareket halindeyken etkinlikler eklemenize izin verir. Microsoft ekosistemine yatırım yapanlar, Sticky Notes ve Microsoft To-Do hizmetiyle yakın entegrasyonu takdir edeceklerdir.

1. Fantastical: Calendar & Tasks

Fantastical, Mac için herhangi bir takvim uygulaması adına en iyi kullanıcı arabirimine sahip uygulamadır. Animasyonlar sorunsuzdur ve tüm deneyim hızlı, akıcı ve duyarlı bir şekilde gerçekleştirilir. Mac için bir takvim uygulaması arıyorsanız kesinlikle doğru yerde olacaksınız.

Fantastical ile seveceğiniz en ilgi çekici şey "+" menüsünden hızlı bir şekilde etkinlik oluşturma yeteneğidir. Menü çubuğunda + işaretini tıklayın ve "15:00 pazarlama toplantısı" yazın. Takvim sizin için programı rahatlıkça oluşturabilecektir.

Kullanıcılar herhangi bir etkinliğe dokunabilir ve ondan bir şablon oluşturabilirler. En çok kullandığınız etkinliklerin bir tıklama ile eklemek için bunu her zaman kullanabilirsiniz. Fantastical, üçüncü taraf takvimleri de destekler. Spor, TV, finans ve daha fazlasından etkinlikler eklemenize olanak tanır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap