Lux CT (Counter): Lux Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lux CT (Lux counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lux karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-71]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lux karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lux karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lux counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lux counter taktikleri

Lux koridor aşamasında yeteneklerini tutturmayı başarırsa çok büyük bir tehdit haline gelir. Onun otomatik saldırı mesafesinden uzakta durmaya çalışmalısın. Çünkü oyunun erken evresinde onun en büyük hasar kaynağı pasif yeteneğidir. Pasif yeteneğini harekete geçirebildiği sürece oldukça tehlikeli olacaktır.

Lux, W yeteneğini kullandığı zaman kalkan kazanır ama yeteneğin geri dönüşünde kazandığı kalkan çok daha güçlüdür. Hasar takasında bulunurken mutlaka bu durumu göz önünde bulundurman gerekir. Yeteri kadar hasar vermeyi başaramayacak durumdaysan onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çoğu zaman kalkanı sayesinde ayakta kalacak taraf o olacaktır.

Lux’ın E yeteneğinin etkisini azaltmak için minyon birliklerinden uzak durmalısın. Bu yetenek onun en önemli yeteneklerinden biridir. Özellikle koridor aşamasında rahatsız edici hasar verme kaynağı burasıdır. Ancak takım arkadaşına alan açmak ve aynı zamanda farm yapabilmek için yine aynı yeteneğe ihtiyaç duyacaktır. Onu ikilemde bırakabilirsen iyi iş çıkartmış olursun.

Lux counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lux özellikle takımından ayrı düşen hedefleri yakalamak için fırsat kollayan bir şampiyondur. Takımı için hedef belirlemek onun işidir. Görüş fırsatın olmadığı zamanlarda haritanın karanlık bölgelerinde çok fazla vakit geçirmeye çalışmamalısın. Çünkü Q yeteneğine yakalanman durumunda tek hamleyle ortadan kaldırılma ihtimalin vardır.

Karşıda Lux varsa büyü direncine yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir. Bu sayede onun güçlü olan yetenek kombinasyonuna karşı koymayı başarabilirsin. Bunun dışında farklı alternatif eşyalara yönelebilirsin ama temel hedefin mutlaka yetenek kombinasyonuna karşı koyabilmek olmalıdır. Bu açıdan Zhonya’nın Kumsaati ideal bir eşyadır.

Lux, R yeteneğini kullanmaya çalıştığı zaman tüm hedeflemelere karşı açık hedef haline dönüşür. Bunu bir fırsat olarak değerlendirmeyi düşünebilirsin. Özel yeteneğini kullanmaya çalıştığı zaman ona kitle kontrol etkisiyle cevap vermek iyi bir fikir olabilir. Yeteneğini kullanmasına engel olabilirsen bu her açıdan senin avantajına olacaktır.

Lux'ın potansiyeli

Lux özellikle Luden’in Feryadı eşyasını bitirdiği zaman çok güçlü bir tehdide dönüşür. Çünkü bu eşya sonrasında yakalamış olduğu dayanıksız şampiyonları ortadan kaldırmayı başarabilir. Onun Q yeteneğinden olabildiğince iyi şekilde kaçınmak için çaba göstermelisin. Aksi taktirde tüm hasara maruz kalacağın için etkisiz duruma gelebilirsin.

Lux genel olarak 9. seviyede E yeteneğini maksimum seviyeye çıkartmış olur. Aynı zamanda R yeteneği için maksimum bekleme süresine ulaşmış olur. Bekleme süresi üzerinden ona karşı çeşitli oyunlar yapmak pek mümkün değildir. Ancak yetenekleri bekleme süresinde olduğu zaman düşük hareketliliği sebebiyle tüm tehditlere açık hale gelecektir.

Lux 11. seviye olduğunda R yeteneğini kullanarak elde ettiği skor katkısından ekstra bekleme süresi azaltma kazanır. Bu nedenle canın düşük olduğunda etrafta fazla dolaşmamaya özen göstermelisin. Ona vereceğin bir skor aynı zamanda takım arkadaşlarını tehlikeye atman anlamına geleceği için her açıdan avantajlı çıkacak taraf o olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap